• SUKCES POETYCKI JULII

• W dniu 16 listopada 2022 r. w Kawiarni Artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyło się wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie literackim „O Łabędzie Pióro” im. Romany Kaszczyc. W uroczystości wzięła udział uczennica klasy 6a - Julia Kaliściak, której utwory poetyckie zostały nagrodzone.

Tematyka prac biorących w konkursie była dowolna, a oceniało je jury w składzie: Anna Sutkowska, Monika Jabłońska i Stanisław Smoła.
            Julia otrzymała nagrodę z rąk pani Moniki Zajączkowskiej, lokalnej pisarki, autorki książki ,,Sanatorium miłości”. Gratulujemy sukcesu i podziwiamy piękne utwory, które wyszły spod pióra Julii.

• TO WAŻNE WIEDZIEĆ, CO CZUJĄ INNI

• Rozmowy o emocjach nie należą do łatwych, jednak są bardzo potrzebne dla dobrego samopoczucia, akceptacji siebie, poczucia własnej wartości. Warto więc kształcić umiejętność ich nazywania i wyrażania. W ramach projektu ,,Razem przez świat" uczniowie z klasy 4b wzięli udział w  tygodniu pod hasłem ,,To ważne wiedzieć, co każdy czuje".

Przez tydzień uczniowie dzielili się swoimi emocjami przy pomocy emotikonek, tych znanych powszechnie, jak i zaprojektowanych przez siebie. Chętni wypowiadali się na forum klasy, podając przyczyny swoich uczuć. Uczniowie udzielali sobie wsparcia i służyli pomocą.
            Zajęcia w ramach projektu pozwoliły uczniom czuć się bezpiecznie, zachęciły do wspólnego przeżywania radości i smutków, współpracy, odnoszenia sukcesów w pracy nad sobą na miarę swoich możliwości.

• ,,HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM” NA KOLOROWYCH PUDEŁKACH

• Praca z lekturą na lekcji powinna być atrakcyjna dla uczniów, dlatego warto proponować nowe aktywności. Tym razem zaplanowałam stworzenie na lekcji klocków do układania  poświęconych lekturze ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Moi uczniowie pracowali w grupach losowo podzielonych. Każda grupa przygotowała obrazki i informacje na klocki poświęcone konkretnej rasie Śródziemia. Przydział rasy odbył się przy pomocy ruletki. Losowali liderzy poszczególnych grup. Aby przygotować klocek, uczniowie wykonali 6 prac na kartce formatu A4, a następnie nakleili je na pola pudełka. Były wśród nich zarówno rysunki, jak i teksty opracowane przez zespół uczniów.
            Każda ścianka pudełka to rozbudowana odpowiedź na konkretne pytanie:
            KTO?
            JAKI?
            GDZIE?
            KIEDY?
            JAK?
            DLACZEGO?
            Po wykonaniu pudełek posłużyły nam one do opowiadania wydarzeń z udziałem ras Śródziemia ,,Opowiem Wam, jak..."

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Z okazji 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ”Moja Ojczyzna” organizowanym przez Szkolę Podstawową nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.

Klasy pierwsze reprezentowała uczennica klasy 1 b Zuzanna Kłosowska, która recytowała wiersz pt.” Polsko” E. H. Krystek – Jones i zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Klasy drugie reprezentował uczeń z klasy 2 b Jakub Jaworski, deklamując utwór pt. „ Twój dom” W. Chotomskiej . Uczeń za swoje wykonanie otrzymał wyróżnienie. Klasy trzecie reprezentował uczeń klasy 3 b Nikodem Muszalik, który recytował wiersz T. Kubiaka pt.” Tu wszędzie Polska” i również zdobył wyróżnienie.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Jokiel