• ŚWIATOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

• 30.12.2023 22:28
        • 10 października obchodzone jest święto miłośników planszówek. Zabawy z wykorzystaniem gier planszowych mają wiele zalet, bo kształtują postawy koleżeńskie, uczą cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry. To doskonały sposób na rozrywkę połączoną z edukacją, integracją, a także wspólną zabawę. Tego dnia w świetlicy szkolnej uczniowie spędzali czas grając w swoje ulubione gry planszowe. Pojawił się tradycyjny Chińczyk, Bystre oczko, a także warcaby. Uczniowie z klasy 4b poznali grę Superfarmer, która uczy liczenia, przewidywania i planowania. Dowiedzieli się jaka jest historia tej gry, a także to, że jej twórcą jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Reguły tej gry są unikalne. Prawdopodobnie profesor pierwszy raz na świecie zastosował w grze planszowej 12-ścienną kostkę. Oryginalny pomysł i proste zasady sprawiły, że gra Superfarmer stała się międzynarodowym hitem! Podczas tej gry uczniowie nie tylko się bawili, ale przede wszystkim poprzez zabawę nabywali umiejętnosci matematycznych. Warto znać grę Superfarmer, bo każdego roku w czerwcu odbywają się Szkolne Mistrzostwa o tytuł Superfarmera, które cieszą się od wielu lat popularnością wśród miłośników planszówek. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do rozgrywek!
          Celem świetowania Dnia Gier Planszowych było zintegrowanie uczniów oraz propozycja wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami, bez świata elektronicznego.
          Monika Kubica, Waldemar Pożarycki