• MOJE KOŁO EMOCJI

• 20.12.2023 20:15
      • Uczniowie z klasy 5b w ramach innowacji ,,Ja w świecie emocji” wzięli udział w miesięcznym projekcie. W ramach przygotowania do projektu poznali kilkanaście  emocji: obojętność, bezradność, zdziwienie, wzruszenie, zachwyt, gniew, zainteresowanie, trwoga, zadowolenie, radość, smutek, zdenerwowanie. Wyjaśniali, jakie są przyczyny ich odczuwania. Wskazywali, jakie są zewnętrzne przejawy emocji, a więc jak rozpoznać, co ktoś czuje. Dyskutowali, jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Najważniejszym jednak zadaniem była obserwacja samego siebie przez 30 dni oraz uzupełnianie koła emocji. Codziennie uczniowie, zgodnie z przygotowaną przez siebie legendą, określali, co czują.. Dzięki systematycznej obserwacji zauważyli, która emocja w tym okresie dominowała. Zrozumieli, że należy słuchać swoich emocji, gdyż one nie pozwalają zrobić sobie krzywdy i prowadzą we właściwym kierunku.