• TURLANE HISTORIE

• 20.12.2023 20:28
      • Kostki do grania to bardzo przydatny rekwizyt na lekcji języka polskiego.
        Jest on bardzo pożądany szczególnie podczas pracy w grupie. Uczniowie czują się sprawczy i bardziej się angażują w realizację wspólnego zadania.
        Wyturlany bohater, miejsce i czas zdarzenia, rekwizyty itp. wprowadzają element zaskoczenia i zaciekawienia. Uczniowie puszczają wodze fantazji bez obawy, że zadanie wykonają nieprawidłowo. Chętnie czytają autorskie historie, wzmacniając poczucie własnej wartości. Wspomniana metoda jest jednym z najskuteczniejszych sposobów pobudzania wyobraźni uczniów. Wspólne opowiadanie historii świetnie sprawdza się jako językowa rozgrzewka, jak i na zakończenie zajęć. W czasie tworzenia opowieści służę uczniom pomocą, podpowiadając im słowa czy nawet całe zwroty, kiedy tylko tego potrzebują. Pozwalam także na korzystanie ze słowników w czasie takiej aktywności.
        Największą zaletą redagowania turlanych opowieści jest fakt, że nawet najbardziej milczący uczniowie angażują się we wspólne tworzenie opowieści i dzięki temu nabierają coraz większej pewności i swobody w mówieniu. To również świetna zabawa!