• NA ŁONIE NATURY W TAJEMNICZYM OGRODZIE

• 11.04.2024 18:12
      • Klasa 5b po omówieniu lektury ,,Tajemniczy ogród” zrealizowała projekt interdyscyplinarny ,,Tworzymy własny tajemniczy ogród”. Na parapecie szkolnym uczniowie założyli ogródek, w którym pielęgnowali wysiane lub posadzone rośliny. Codziennie inny uczeń odpowiadał za ich zraszanie lub podlewanie. Każdego dnia uczniowie obserwowali zmiany, które ich cieszyły i motywowały do uzupełniania dzienniczka obserwacji. Dzięki temu uczniowie zrealizowali następujące cele:
        • Poznanie sposobów uprawy roślin w warunkach szkolnych.
        • Poznanie pochodzenia uprawianych roślin i możliwości ich uprawy w doniczkach.
        • Poznanie warunków koniecznych do wzrostu.
        • Obserwacja wzrostu.
        • Rozwijanie umiejętności opisywania obserwacji i prowadzenia notatek.
        • Wykorzystanie uprawianych roślin.
        • Poszukiwanie informacji w różnych źródłach.
        W dzienniczku nie zabrakło rysunków, fotografii, wycinków prasowych lub wydruków internetowych. Uczniowie uczyli się odpowiedzialności za powierzone zadanie, systematyczności i dokładności. Ponadto ćwiczyli wyszukiwanie informacji w różnych źródłach informacji. Obecnie rośliny znalazły swoje miejsce w gruncie i wierzymy, że dostarczą wielu wrażeń oraz pobudzą nasz zmysł wzroku i węchu.