• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie
      • Pomagamy bezdomnym zwierzętom
      • Pomagamy ludziom: Zielony Mikołaj, WOŚP, Maraton Dębno, Góra Grosza
      • Rozwijamy współpracę polsko-niemiecką
      • Prowadzimy gazetkę szkolną "Arkadia"
      • Kształtujemy postawy obywatelskie i patriotyczne

• PODZIĘKOWANIE

Szanowni Rodzice!
            Drodzy Uczniowie!
            Bardzo dziękujemy za Talenciaki z Lidla.

Za zebrane i aktywowane talony nasza szkoła otrzymała mikroskop.
            Cieszymy się, że wyparliście naszą szkołę, jeszcze raz dziękujemy
            ❤️

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE z Anne Frank Oberschule

W ramach współpracy szkół mieliśmy okazję gościć uczniów i nauczycieli z naszej partnerskiej szkoły Anne Frank Oberschule w Strausbergu. Motywem przewodnim spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i związane z nimi tradycje. Wymieniliśmy się kartkami z życzeniami świątecznymi, a nasi goście przygotowali słodkie upominki dla każdego ucznia w szkole i osobiście je wręczyli.

• TWORZYMY I ILUSTRUJEMY AUTORSKIE OPOWIADANIA

Uczniowie klasy 5b, w losowo podzielonych grupach, układali twórcze historie. Przed rozpoczęciem pracy wylosowali rysunkowe symbole, które wyznaczały kierunek rozwoju opowiadania. Puścili wodze swojej fantazji i zredagowali ciekawe opowiadania, które przepisali na komputerze, a następnie zilustrowali przy pomocy sztucznej inteligencji.

• LEKTUROWE  PUDEŁKA STAŁY SIĘ NASZYMI SKARBAMI

Czytając „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa, uczniowie gromadzili różne przedmioty związane z lekturą i światem przedstawionym w utworze. Zebrane eksponaty czekały w pudełkach po butach na ustalony termin omawiania lektury. W środku pudełkowych szaf znalazło się prawie całe królestwo Narnii, ze śniegiem z waty, ubrankami i futerkami, z lwem-figurką, lalką-czarownicą, z postaciami bohaterów pierwszo-, drugoplanowych, z flakonikiem eliksiru, plastikowymi mieczami, tarczami i różnymi innymi elementami treści tego niezwykłego utworu.

• WOLONTARIUSZE Z SP 2 W AKCJI "ZIELONY MIKOŁAJ"

W sobotę, 16 grudnia od wczesnych godzin porannych, wolontariusze z naszej szkoły wyruszyli na ulice Dębna ubrani w zielone stroje mikołajkowe. W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka pieniężna na rzecz osób dotkniętych bezdomnością. Uczniowie kwestowali przy największych punktach handlowych naszego miasta oraz na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

• BO ŚWIĘTA TUŻ TUŻ, CZYLI ŚWIĄTECZNA MATEMATYKA

🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄

Uczniowie bardzo lubią uczyć się poprzez zabawę. Jeśli połączymy te działania z pracą zespołową otrzymamy zaskakujące efekty. Podczas naszej akcji edukacyjnej zatytułowanej „Świąteczna matematyka”, którą przeprowadziliśmy 15 grudnia 2023 r., to uczniowie byli nauczycielami i uczyli innych. W świątecznej atmosferze uczniowie podczas przerw uczyli się matematyki.

• KLASY PIERWSZE W TEATRZE

13 grudnia klasy pierwsze były na wycieczce w Gorzowie. Uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Piękna i Bestia”. Widowisko było piękne, kolorowe i pełne tajemniczych postaci. Dzięki scenografii, kostiumom i świetnej grze aktorskiej przenieśliśmy się w świat baśni.

Po spektaklu czekała na nas niespodzianka – z entuzjazmem powitaliśmy dwóch Świętych Mikołajów, od których otrzymaliśmy słodkie upominki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda.

• AKCJA CHARYTATYWNA SZLACHETNA PACZKA W SP2 DĘBNO

Dnia 14.12.2023 roku odbył się finał akcji charytatywnej pod hasłem „Szlachetna Paczka”. Głównym celem tej akcji była pomoc Rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki naszym darczyńcom – Rodzicom udało nam się zebrać znaczną ilość artykułów spożywczych, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym Rodzinom.

• PRZEDŚWIĄTECZNY PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

2 grudnia 2023 r. klasa 5b wzięła udział w tradycji wypiekania pierniczków. Warsztaty prowadziła mama Michała - pani Sylwia Laszkiewicz, której dziękujemy za instruktaż, cierpliwość i poświęcony czas. Uczniowie w miłej atmosferze przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek.

• WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO RACHU CIACHU

Z przyjemnością ogłaszam zwycięzców I edycji Szkolnego Konkursu Matematycznego RACHU CIACHU:
            I miejsce Maksymilian Psiuk z klasy 4a
            II miejsce Julian Kopaniecki z klasy 4a
            III miejsce Filip Dul z klasy 4b.

Dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom i gratuluję zwycięzcom.
            Już dzisiaj zapraszam uczniów do konkursu w kolejnym roku szkolnym!
            Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła Pani Wicedyrektor Katarzyna Ciołek.

Organizator konkursu: Monika Kubica

• MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

6 grudnia w bibliotece odbyło się podsumowanie Quizu o świętach. W zabawie wzięli udział chętni uczniowie z SP2. Warunkiem było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania związane z Mikołajem i świętami. Uczniowie karty z odpowiedziami wrzucali do skrzyneczki ustawionej w bibliotece. Po weryfikacji wybrano 22 karty z prawidłowymi odpowiedziami.

• MIKOŁAJ W SP2 DĘBNO

Dnia 06.12.2022 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który nie zapomniał o nikim. Prezenty otrzymali wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz obsługa i administracja. Przed otrzymaniem prezentu niektórzy uczniowie śpiewali piosenki oraz mówili wierszyki.

Tegoroczne Mikołajki nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe Rady Rodziców. Za w/w pomoc bardzo dziękujemy.

Środa 08.05.2024