• NASZ SPOSÓB NA ZAPAMIĘTANIE TREŚCI UTWORU

• Trafić po nitce do kłębka to znaczy dotrzeć do czegoś poprzez poznawanie kolejnych powiązanych ze sobą szczegółów, faktów, tajemnic. Określenie nawiązuje do mitologii greckiej – Ariadna dała Tezeuszowi kłębek nici, dzięki któremu wydostał się z labiryntu.

Uczniowie klasy 7a tworzyli plan dekompozycyjny noweli ,,Latarnik”.  Dokonywali  analizy tekstu ujętej w punkty. Plan zdarzeń ułatwił prześledzenie losów bohatera. Stał się nieocenioną pomocą przy pisaniu streszczenia, charakterystyki postaci, a nawet recenzji utworu. Również ułatwił  zapamiętanie treści utworu.

• WYŁUSZCZARNIA NASION

• Klasy 2 miały przyjemność odwiedzić Wyłuszczarnię Nasion - Oddział Nadleśnictwa Dębno, dzięki uprzejmemu zaproszeniu mamy Anielki z klasy 2a. Podczas wizyty odbyły się fascynujące zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej, podczas których dzieci miały okazję poznać różne metody pozyskiwania nasion.

Wspaniałym zakończeniem wyprawy było wspólne ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek. Dziękujemy za niezapomniane doświadczenie!

J. Bałko A. Frątczak

• KSIĄŻKO – PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE

• 7 maja 2024 roku, uczniowie z klas 2b i 3b uczestniczyli w realizacji czwartego zadania Ogólnopolskiego Programu Innowacji pt: "Książko przedstaw się, odczarowujemy czytanie". Zadanie nosiło tytuł "Kot to kot". Polegało na napisaniu komiksów, których głównym bohaterem miał być kot. Zajęcia przeprowadzone zostały w czytelni szkolnej.

Uczniowie obejrzeli bajkę oraz prezentację dotyczącą zasad tworzenia komiksów, która zainspirowała ich do stworzenia własnych prac. Dalsza część zajęć polegała na zilustrowaniu treści powstałych komiksów. Zajęcia przeprowadzone były w atmosferze kreatywności i zaangażowania. Wystawę powstałych prac można podziwiać w bibliotece szkolnej.
            Dziękujemy Pani Asi za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.
            Justyna Bałko