• GORZOWSKA ESKAPADA KLAS 6B I 8A

• 26 kwietnia odbyła się integracyjna wycieczka klasy 6b i 8a do Gorzowa. Pierwszym celem naszej eskapady było Miejskie Centrum Kultury „Sowa”, gdzie mogliśmy eksperymentować przy wykorzystaniu  różnorodnych eksponatów na stanowiskach  badawczych. Samodzielne doświadczanie zjawisk i mechanizmów fizyczno-przyrodniczych stanowi najlepszą metodę poznawczą. Interaktywne, multimedialne czy techniczno- fizyczne stanowiska są atrakcyjną formą nauki poprzez zabawę.

Budowanie torowiska dla piłeczki, która miała osiągnąć swój cel czy też możliwość obejrzenia fotografii swojej twarzy w idealnych symetriach to przykłady stanowisk eksperymentalnych. Spędziliśmy na zabawie intelektualnej półtorej godziny, po czym udaliśmy się do Parku Rozrywki „Game Time”. Miejsce niewątpliwie zachęca do aktywności fizycznej, sprawdzania swojej wytrzymałości i formy. Wspaniale się bawiliśmy korzystając z toru przeszkód, ślizgawek, twistera i trampolin. Po takim wysiłku trzeba było nabrać mocy, czyli udaliśmy się na zasłużony posiłek do restauracji  McDonalds  i KFC. Wszystkim polecamy gorzowskie miejsca rekreacyjne, na pewno tu wrócimy:)

Iwona Olobry, Dorota Podbereska

• OBCHODY 233 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 3 maja, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się msza święta w, a następnie pod pomnikiem „Orła Białego” odśpiewano hymn państwowy oraz złożono kwiaty.

Poczet sztandarowy SP 2 reprezentowali: Agata Grefling, Anna Piątkowska i Filip Jenda, natomiast poczet sztandarowy Koła Związku Sybiraków reprezentowali: Natalia Rakowska, Zuzanna Świtek oraz Karol Włodarczyk.

Dorota Podbereska
            Łukasz Lewandowski

• KLASA 1B Z LAURKĄ W SEKRETARIACIE SZKOŁY

• 25 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracyjnego. Była to doskonała okazja, aby złożyć życzenia i dowiedzieć się na czym polega praca pań pracujących w sekretariacie szkoły.

Panie Magda i Marlena- prywatnie mama Marcela, opowiedziały o obowiązkach zawodowych i zadaniach wpływających na funkcjonowanie szkoły oraz jakie działania podejmują na rzecz uczniów. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony pierwszaków.

A. Wierzbicka

• KONKURS Z PIERWSZEJ POMOCY

• Zapraszam chętnych uczniów z klas 7-8 do wzięcia udziału w konkursie z pierwszej pomocy. Konkurs odbędzie się 8.05.2024 na 6 lekcji w czytelni. Chętni mogą się zgłaszać do p. Beaty Dziadul.