• MEDIACJE RÓWIEŚNICZE W I-III

• 21.06.2022 17:59
        • W dniu wczorajszym uczniowie klas I-III uczestniczyli w projekcie ,,Mediacje rówieśnicze w gminie Dębno”. Projekt miał na celu upowszechnienie idei mediacji rówieśniczej, zwłaszcza po czasie pandemii, izolacji oraz stresu związanego z wojną, które mogą powodować powstawanie konfliktów rówieśniczych w szkole. Podczas spotkania uczyli się o konstruktywnych sposobach rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży. Odgrywali scenki sytuacyjne i próbowali wejść w rolę mediatorów. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności.

Wychowawczynie
          Galeria zdjęć: https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:808
        • KLASA 4A POZNAJE TAJNIKI MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ

• 20.06.2022 17:05
        • Uczniowie z klasy 4a wzięli udział w spotkaniu online dotyczącym mediacji rówieśniczej. Spotkanie to odbyło się w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. na 5 godzinie lekcyjnej za pośrednictwem platformy Teams. Podczas spotkania, które poprowadziła pani Aleksandra Trusewicz uczniowie dowiedzieli się na czym polega mediacja rówieśnicza, jak ją należy przeprowadzić i kto może zostać mediatorem.
          Projekt "Mediacja rówieśnicza w gminie Dębno" jest realizowane przez Stowarzyszenie Pactum z siedzibą w Dębnie. Polega on na upowszechnianiu idei mediacji rówieśniczej, zwłaszcza po  trudnym czasie pandemii oraz izolacji. Nasza szkoła wyraziła chęć uczestnictwa w tym projekcie.

Monika Kubica
          Galeria zdjęć: https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:801