• Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF!

• 20.11.2019 18:20
      • Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF od 4 lat i co roku aktywnie uczestniczymy  w akcjach charytatywnych, mających na celu pomaganie bezbronnym i cierpiącym dzieciom. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

• 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Bowiem 30 lat temu dwudziestego listopada uchwalono Konwencję o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Do akcji przystąpiła także nasza szkoła. Z tej okazji ogłosiłam Szkolny konkurs artystyczny pt. "Dzieci z całego świata". Konkurs skierowany był do chętnych uczniów z klas I - VIII. Wpłynęło wiele pięknych i kolorowych prac, które można podziwiać na szkolnej wystawie.

Oprócz konkursu, każdy nauczyciel wychowawca miał możliwość przeprowadzenia lekcji na temat praw dziecka, dzięki materiałom dydaktycznym, które otrzymałam od UNICEF Polska.

W konkursie artystycznym wzięli udział uczniowie:

Z klasy 1a (wych. Agnieszka Czerniawska)

Karasewicz Maciej

Poźniak Wiktoria

Z klasy 1b (wych. Justyna Bałko)

Barchanowicz Julia

Bąk Nina

Fryntkowski Aleksander

Mikulski Sebastian

Niparko Hanna

Z klasy 1c (wych Anna Wierzbicka)

Grzebalska Lena

Stefanowicz Szymon

Z klasy 2a (wych. Renata Rawlik)

Nowak Michał

Z klasy 4a (wych. Dorota Podbereska)

Grefling Agata

Guzek Ignacy

Stankiewicz Aleksandra

Z klasy 5a (wych. Elżbieta Bąk)

Stefanowicz Karol

Dziękuję serdecznie Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród konkursu odbędzie się w przyszłym tygodniu, dokładny termin zostanie wkrótce podany.

Szkolny Koordynator Klubu Szkół UNICEF

Monika Kubica