• Poznajemy fakty z życia Arkadego Fiedlera i tworzymy jego CV

• 21.11.2019 16:15
      • Każda klasa potrzebuje urozmaicenia, innej formy pracy, aby się na lekcjach nie nudzić. Wyzwanie dla ucznia to gwarancja jego zaangażowania na lekcji.
        Niezbędnym elementem prezentowanej metody jest poinformowanie uczniów,  czym będziemy się zajmowali na kolejnej lekcji oraz przypomnienie  budowy CV. Wówczas poszukają w różnych źródłach informacji, które będą im potrzebne. Wydrukują lub przynajmniej zobaczą, jak pisarz wyglądał, aby go własnoręcznie narysować. Przyniosą książki lub wydruki, z których będą swobodnie na lekcji korzystać. Dobra organizacja sprawia, że zadanie zostanie wykonane w ciągu jednej godziny lekcyjnej. Uczniowie, poszukując informacji, czytają o Fiedlerze, wybierając na lekcji wiadomości czynią to po raz kolejny, jak również przed oddaniem zadania do sprawdzenia po raz kolejny zapoznają się z faktami z życia pisarza i patrona naszej szkoły.

Prace uczniów wyeksponowałam w sali lekcyjnej. To kolejna okazja, aby poznać autora książki "Dywizjon 303".