• KARDIOIDA NA DZIEŃ KROPKI
        • 06.10.2022 19:34
        • W ramach innowacji CZTERY PORY ROKU uczniowie  klas 4-6 na lekcjach techniki wykonali swoje pierwsze zadanie. Należało ono do  modułu I-go  z działu JESIEŃ, a były to prace dotyczące Międzynarodowego Dnia Kropki. Z okazji tego święta uczniowie poznali niecodzienną metodę wyszywania, a mianowicie wyszywanie na zwykłej kartce papieru. Nie było to łatwe zadanie, ale każdy uczeń mógł spróbować swoich sił i niejeden z nich odkrył w tym kreatywnym dniu swój talent.

Monika Kubica
        • CZTERY PORY ROKU
        • 29.09.2022 19:34
        • Innowacja skierowana jest do uczniów klas 4-6 i realizowana będzie na lekcjach techniki przez cały rok szkolny 2022/2023. Osobą odpowiedzialną za jej realizację jest Monika Kubica. Innowacja została opracowana na podstawie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery pory roku, którego autorem jest Katarzyna Całka-Nalej ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Warszawie.
          Głównym celem jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne.

Innowacja wykorzystuje nowatorskie pomoce dydaktyczne i realizuje treści z podstawy programowej techniki poprzez opracowanych bloków edukacyjnych-tematycznych.
          HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
                      * Moduł I: Jesień 15.09.2022 - 30.11.2022
                      * Moduł II: Zima 1.12.2022 - 1.03.2023
                      *Moduł III: Wiosna 2.03.2023 - 31.05.2023
          Do każdego z modułów przypisane są propozycje zadań do wykonania. Zadania powiązane są z porą roku lub świętami występującymi w danym okresie, także tymi
          z kalendarza świąt nietypowych. Nauczyciel  wybiera:

1. W module pierwszym i drugim minimum po 2 dowolne zadania do wykonania.
          2. W module trzecim minimum 3 dowolne zadania do wykonania.
          Autorka projektu zaleca recykling i upcykling  plastyczno - techniczny poprzez wykorzystywanie przedmiotów lub ich fragmentów już nie potrzebnych i nadawanie im drugiego życia. Pomysły wraz z propozycjami wykonania będą systematycznie umieszczane na blogu Pani Kasia od Techniki z etykietą, którego modułu dotyczą.