• LEKCJA PATRIOTYZMU
        • 25.10.2021 20:51
        • Realizacja projektu eTwinning sprzyja podtrzymywaniu tradycji i pamięci historycznej, która umożliwia młodym Polakom identyfikowanie się ze swoim narodem. Projekt "Kartka dla Polski" trwa, a my prezentujemy życzenia dla Polski i Polaków, które prześlemy sympatykom naszej szkoły, partnerom projektowym w formie tradycyjnej i elektronicznej. Prezentujemy też wiersz autorstwa Olafa z klasy 6a, który nie zapomina o tych, którzy oddali swoje życie za Polskę i  jej mieszkańców.

Polsko kochana,

dziś święto Twoje,

bardzo Cię kocham

i stanę w obronie.

Chociaż zagoiły się

krwawe rany,

w sercu zostały

bolesne blizny.

Wspomnieniom smutek jest nadany,

po tych, którzy polegli dla Ojczyzny.

Niech będą one wyrazem naszego patriotyzmu.

Zapraszam do obejrzenia
          galerii zdjęć.

• PATRIOTYCZNY LISTOPAD
        • 21.10.2021 16:20
        • W listopadzie bieżącego roku szkolnego klasa 5a i 6a wezmą udział w projekcie eTwinning “Kartka dla Polski”. Zaplanowane działania będą służyły uczczeniu polskiego święta narodowego  i niepodległości Polski.

Zrealizujemy następujące cele:

• doskonalenie umiejętności pisania życzeń, komunikowania się w zespole, wyszukiwania faktów historycznych,
          • projektowanie kartki z życzeniami,
          • uświadomienie wagi obchodzenia rocznic narodowych,
          • poznanie sposobów wyrażania patriotyzmu.

Przygotowania do realizacji zadań już rozpoczęliśmy.

• PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH - HIEROGLIFY
        • 13.10.2021 19:55
        • Uczniowie klas czwartych w ramach innowacji pedagogicznej poznali niezwykłe pismo obrazkowe Starożytnego Egiptu. Na lekcjach techniki wykonali plakaty przedstawiające hieroglify.
          Jak pracowali uczniowie i jak piękne prace wykonali można zobaczyć na  zdjęciach.
          Serdecznie zapraszam‼
          Monika Kubica
        • PODRÓŻ W CZASIE, CZYLI STAROŻYTNY EGIPT I JEGO TAJEMNICE - ZACZYNAMY PRACĘ NAD PROJEKTEM
        • 10.10.2021 20:51
        • We wrześniu 2021 r. projekt interdyscyplinarny Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice został opublikowany na platformie eTwinning. Został zaakceptowany i otrzymaliśmy stosowne zaświadczenie.

W ramach tego projektu/innowacji uczniów klas 4-6 czeka wiele aktywności. Przygotowałam dla nich ciekawe zadania, które będziemy systematycznie realizować, a efekty na bieżąco publikować. Uczniowie podczas pracy nad projektem poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie, wykonają prace wytwórcze, a wszystko w połączeniu historii z matematyką, techniką, edukacją plastyczną i informatyką.

Monika Kubica