• PATRIOTYCZNY LISTOPAD
        • 21.10.2021 16:20
        • W listopadzie bieżącego roku szkolnego klasa 5a i 6a wezmą udział w projekcie eTwinning “Kartka dla Polski”. Zaplanowane działania będą służyły uczczeniu polskiego święta narodowego  i niepodległości Polski.

Zrealizujemy następujące cele:

• doskonalenie umiejętności pisania życzeń, komunikowania się w zespole, wyszukiwania faktów historycznych,
          • projektowanie kartki z życzeniami,
          • uświadomienie wagi obchodzenia rocznic narodowych,
          • poznanie sposobów wyrażania patriotyzmu.

Przygotowania do realizacji zadań już rozpoczęliśmy.

• PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH - HIEROGLIFY
        • 13.10.2021 19:55
        • Uczniowie klas czwartych w ramach innowacji pedagogicznej poznali niezwykłe pismo obrazkowe Starożytnego Egiptu. Na lekcjach techniki wykonali plakaty przedstawiające hieroglify.
          Jak pracowali uczniowie i jak piękne prace wykonali można zobaczyć na  zdjęciach.
          Serdecznie zapraszam‼
          Monika Kubica
        • PODRÓŻ W CZASIE, CZYLI STAROŻYTNY EGIPT I JEGO TAJEMNICE - ZACZYNAMY PRACĘ NAD PROJEKTEM
        • 10.10.2021 20:51
        • We wrześniu 2021 r. projekt interdyscyplinarny Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice został opublikowany na platformie eTwinning. Został zaakceptowany i otrzymaliśmy stosowne zaświadczenie.

W ramach tego projektu/innowacji uczniów klas 4-6 czeka wiele aktywności. Przygotowałam dla nich ciekawe zadania, które będziemy systematycznie realizować, a efekty na bieżąco publikować. Uczniowie podczas pracy nad projektem poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie, wykonają prace wytwórcze, a wszystko w połączeniu historii z matematyką, techniką, edukacją plastyczną i informatyką.

Monika Kubica

• ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA BIAŁEJ LASKI
        • 09.10.2021 16:28
        • Z okazji Dnia Białej Laski uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnieprzygotowali kartki z życzeniami dla osób niewidomych i niedowidzących. Zostały one przesłane partnerom projektu eTwinning oraz przekazane do Polskiego Związku Niewidomych w Dębnie. Życzyliśmy napotykania na swojej drodze  wyłącznie osób pełnych zrozumienia, otwartych i empatycznych, dzięki którym niewidomi i niedowidzący zapomną o trudach dnia codziennego, dużo odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz chęci do działania, ogromnej wyobraźni, dużo przyjaciół i codziennego uśmiechu, którego potrzeba każdemu do lepszego życia, wiary w lepsze jutro, braku barier w odkrywaniu codzienności. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas życzenia uprzyjemnią nie jeden dzień, a osoby niewidome i niedowidzące z optymizmem spojrzą w przyszłość.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.