• ZAŁOŻENIA I CELE INNOWACJI

• 30.12.2023 15:02
        • Podstawowym założeniem innowacji jest rozwiązywanie problemów wychowawczych i budowanie klimatu sprzyjającego uczeniu się.
          Cele główne:
          - wprowadzanie uczniów w świat wartości,
          - wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
          Cele szczegółowe:
          1. Propagowanie zasad kulturalnego zachowania się w codziennym życiu ucznia.
          2. Kształtowanie poczucia godności własnej i szacunku do godności innych osób.
          3. Znajomość i stosowanie przez uczniów form grzecznościowych w różnych sytuacjach.
          4. Kształtowanie postawy kulturalnego zachowania się wobec osób starszych oraz postawy życzliwości wobec koleżanek i kolegów.
          5. Zminimalizowanie problemów wychowawczych związanych z nieodpowiednim zachowaniem.
          6.  Poprawa jakości pracy szkoły poprzez sprawniejsze funkcjonowanie uczniów w klasie, szkole i środowisku pozaszkolnym.
          Monika Kubica
        • GODZINA WYCHOWAWCZA INNA NIŻ WSZYSTKIE

• 30.12.2023 14:22
        • Inspiracją do wprowadzenia tej innowacji były graficzne karty pracy autorstwa Sylwii Oszczyk, wydane przez wydawnictwo WIR oraz książka Anny Kaim pt. Zajęcia z wychowawcą opublikowana przez wydawnictwo Harmonia. Innowacja jest moją odpowiedzią na szukanie najlepszych metod ułatwiających pracę wychowawczą z młodymi ludźmi. Potrzebę jego zbudowania opieram na obserwacji uczniów i ich potrzebach wychowawczych i emocjonalnych. Swoją pracę opieram na przekonaniu, że edukacja to relacja. Dlatego też główną przyczyną opracowania innowacji była potrzeba prawidłowych relacji na poziomie nauczyciel-uczeń oraz uczeń – uczeń. Zagadnienia poruszane na zajęciach są zgodne ze Statutem Szkoły, programem profilaktyczno-wychowawczym szkoły oraz z planem pracy zespołu nauczycieli klas 4-6.

Monika Kubica