• ZAŁOŻENIA I CELE INNOWACJI

• 30.12.2023 15:02
      • Podstawowym założeniem innowacji jest rozwiązywanie problemów wychowawczych i budowanie klimatu sprzyjającego uczeniu się.
        Cele główne:
        - wprowadzanie uczniów w świat wartości,
        - wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
        Cele szczegółowe:
        1. Propagowanie zasad kulturalnego zachowania się w codziennym życiu ucznia.
        2. Kształtowanie poczucia godności własnej i szacunku do godności innych osób.
        3. Znajomość i stosowanie przez uczniów form grzecznościowych w różnych sytuacjach.
        4. Kształtowanie postawy kulturalnego zachowania się wobec osób starszych oraz postawy życzliwości wobec koleżanek i kolegów.
        5. Zminimalizowanie problemów wychowawczych związanych z nieodpowiednim zachowaniem.
        6.  Poprawa jakości pracy szkoły poprzez sprawniejsze funkcjonowanie uczniów w klasie, szkole i środowisku pozaszkolnym.
        Monika Kubica