• GODZINA WYCHOWAWCZA INNA NIŻ WSZYSTKIE

• 30.12.2023 14:22
      • Inspiracją do wprowadzenia tej innowacji były graficzne karty pracy autorstwa Sylwii Oszczyk, wydane przez wydawnictwo WIR oraz książka Anny Kaim pt. Zajęcia z wychowawcą opublikowana przez wydawnictwo Harmonia. Innowacja jest moją odpowiedzią na szukanie najlepszych metod ułatwiających pracę wychowawczą z młodymi ludźmi. Potrzebę jego zbudowania opieram na obserwacji uczniów i ich potrzebach wychowawczych i emocjonalnych. Swoją pracę opieram na przekonaniu, że edukacja to relacja. Dlatego też główną przyczyną opracowania innowacji była potrzeba prawidłowych relacji na poziomie nauczyciel-uczeń oraz uczeń – uczeń. Zagadnienia poruszane na zajęciach są zgodne ze Statutem Szkoły, programem profilaktyczno-wychowawczym szkoły oraz z planem pracy zespołu nauczycieli klas 4-6.

Monika Kubica