• OBDAROWUJEMY SIĘ PREZENTAMI I UŚMIECHEM

• 07.12.2023 19:22
      • Mikołajki to wyczekiwane przez uczniów święto. Zwyczaj świętowania i wręczania sobie w tym czasie prezentów związany jest z legendą, która dotyczy postaci Świętego Mikołaja. Uczniowie z klasy 5b przygotowali dla siebie upominki i celebrowali ten dzień w atmosferze przyjaźni i wzajemnej sympatii.
        Doświadczali, że otrzymywanie prezentów sprawia taką samą przyjemność, jak ich dawanie (a czasem nawet większą). Obdarowywanie uczy otwartości, bezinteresowności i szczerej relacji z innymi.
        Dzięki zwróceniu uwagi na różnorodne formy okazywania sobie przyjaźni, uczniowie  będą mieli inny stosunek do otrzymanych niespodzianek  i  chętniej wezmą udział we wzajemnym obdarowywaniu, a dzięki takim lekcjom wykształcą w sobie pozytywne odruchy, troskę o drugiego człowieka i empatię. Obserwując szczęście i uśmiech na twarzach rówieśników, zrozumieją, jak ważne są drobne podarunki.