• NA SKRZYDŁACH POEZJI

• 21.03.2024 19:34
        • Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie wzięli udział w aktywnościach, których celem było doskonalenie sztuki posługiwania się słowem, rozwijanie zdolności i poszukiwanie talentów, a także  utrwalenie wiadomości o języku poezji. Chętni uczniowie podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wybranego przez siebie utworu poetyckiego. Uzasadniali swój wybór, prezentowali argumentację i zachęcali do sięgnięcia po utwory liryczne polecanych utworów. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie, korzystając z różnych źródeł informacji, zwłaszcza słowników, rozwiązywali odwróconą krzyżówkę, której hasła bezpośrednio związane są z poezją. Z kolei młodsi uczniowie poszukiwali terminów literackich w wykreślance, a następnie ćwiczyli korzystanie ze ,,Słownika terminów literackich” w celu zapoznania się z definicją terminu. Podczas zajęć czytaliśmy ulubione utwory poetyckie, jak również słuchaliśmy pięknych recytacji w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wspólnie promowaliśmy  czytanie, pisanie i nauczanie o  poezji.
          Pamiętajmy, że poezja łączy ludzi, skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych. Wymaga wyjścia poza schemat oraz wnikliwej uwagi.