• LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W MUZEUM

• 26.04.2021 20:10
      • Dnia 26.04.2021 r. klasa 4a wzięła udział w lekcji muzealnej. Za pośrednictwem komputera znaleźliśmy się w jednym z najciekawszych muzeów Warszawy- w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów online prowadzonych przez panią Joannę Dubrawską- Stępniewską  wzięliśmy udział w  krótkich, ale angażujących zajęciach: “Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę?”

Wysłuchaliśmy słuchowiska o Januszu Korczaku, posłuchaliśmy listów napisanych przez dzieci do redakcji “Małego Przeglądu”.

Powyższe aktywności zmotywowały uczniów do ćwiczeń w grupach poświęconych tworzeniu szkolnej gazety. Mam nadzieję, że dzięki warsztatom online skład zespołu redakcyjnego “Arkadii” powiększy się o nowych członków.