• Z MYŚLĄ O WIELKANOCY

• 11.04.2024 19:35
        • Wielkanoc  to  piękne i urokliwe święta, wyjątkowy czas, łączący świat przyrody z tradycją ludową oraz obrzędami religijnymi. Wtedy natura zaczyna żyć na nowo. Każde państwo, a nawet regiony w poszczególnych państwach, mają swoje własne tradycje świąteczne. Staramy się je pieczołowicie kultywować z myślą o kolejnych pokoleniach. Zajęcia przed świętami wielkanocnymi to okazja, aby poszerzyć słownictwo, porozmawiać o zwyczajach i tradycjach świątecznych, poszukiwać informacji w różnych źródłach, posłuchać pieśni wielkanocnych, obejrzeć ilustracje, które wizualizują to, co dla nas ważne. Na lekcjach języka polskiego uczniowie- oprócz umiejętności redagowania wypowiedzi- kształcili umiejętności cyfrowe, plastyczne i techniczne, matematyczne (logiczne myślenie, np. podczas rozwiązywania krzyżówek). Wspólne aktywności wpłynęły pozytywnie na relacje międzyludzkie oraz uczyły uczniów kooperacji.
          Wspólna aktywność wzmacniała wiarę uczniów we własne siły, pobudzała wyobraźnię i ekspresję, służyła pokonywaniu lęków oraz wprowadzeniu świątecznej atmosfery w rodzinie szkolnej.

• NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,RESPEKTUJ”

• 03.01.2024 20:27
        • Kampania RESPEKTUJ.PL to incjatywa skierowana do wszystkich środowisk szkolnych, którym leżą na sercu wartości takie jak: szacunek do drugiego człowieka, empatia, tolerancja. Będą to działania antyprzemocowe i antydyskryminacyjne – kompleksowe i wieloletnie – tworzone przy wsparciu organizacji, które od lat pomagają dzieciom i młodzieży: Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Orange, Międzynarodowym Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka, Dell Technologies.
          Według najnowszego raportu Fundacji Orange uczniowie i uczennice doświadczają w szkołach i poza szkołami różnych form przemocy i dyskryminacji. Najbardziej boją się wyśmiania i bycia skompromitowanym. Zdarza się, że spotykają się z agresją słowną, fizyczną, cyberprzemocą.
          Kampania RESPEKTUJ.PL przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycielek, nauczycieli, a skierowana na działania z młodymi ludźmi.
          Wspólnie spędzony czas w szkole i  na wycieczkach wykorzystamy na realizację zadań, które będą zapobiegały przemocy i dyskryminacji.