• ORTOGRAFICZNE PISANKI

• 21.03.2024 19:43
        • Lekcje przed świętami to okazja do rozmowy o tradycjach, ale nie może na nich zabraknąć treści, na których nam szczególnie zależy.  Z tego powodu co roku przygotowuję takie ćwiczenia, aby były atrakcyjne dla uczniów, a jednocześnie rozwijały umiejętności. W tym roku na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie projektowali ortograficzne pisanki. Aby je zgodnie z instrukcją pomalować, uczniowie sprawdzali pisownię wyrazów w słowniczku ortograficznym i wpisywali je w wybrane pole własnego jajka. Ustaliliśmy minimalną ilość haseł i indywidualnie realizowaliśmy się twórczo. Podczas ćwiczeń uczniowie powtórzyli alfabet, potrenowali wyszukiwanie haseł w słowniczku, utrwalili zapis trudnych wyrazów. Pracowali indywidualnie i w swoim indywidualnym tempie. Byli skoncentrowani i zaangażowani w realizację projektu wielkanocnego.
          Zadanie spodobało się piątoklasistom, którzy z dumą prezentowali ortograficzne pisanki.
        • ORTOGRAFICZNE ZBIORY WYRAZÓW

• 16.11.2023 19:39
        • Praca ze ,,Słownikiem ortograficznym” może być zajęciem ekscytującym, o czym przekonali się uczniowie na zajęciach Szkolnego Klubu Ortograffiti.
          Pracując indywidualnie ze słownikiem, zgromadzili duży zasób słów, w których wystąpiły trudności ortograficzne. Uporządkowali je według określonego kryterium- zasady pisowni, tworząc zbiory wyrazów. Następnie powtórzyli alfabet i zaopiekowali się wybraną grupą wyrazową. Ich zadaniem było ułożenie  wyrazów w kolejności alfabetycznej. Ćwiczenie wymagało koncentracji uwagi i skupienia. Uczniowie po raz kolejny odczytywali zgromadzone słownictwo i zapamiętywali pisownię. Podczas kolejnego ćwiczenia uczniowie układali zdania z wybranymi wyrazami, wyjaśniali znaczenie nieznanych, odmieniali przez przypadki, określali rodzaj gramatyczny, dzielili na głoski, litery i sylaby.
          Zaangażowanie uczniów było imponujące, a czas minął bardzo owocnie.Zaplanowane cele zostały zrealizowane w ciekawy dla uczniów sposób.
        • SZKOLNY KLUB ORTOGRAFFITI JUŻ DZIAŁA

• 29.09.2023 17:15
        • Uczniowie z  zaangażowaniem pracują nad podniesieniem własnych umiejętności ortograficznych, biorą udział w grach i zabawach dydaktycznych oraz realizują projekt ortograficzny. Dzięki temu nie tylko pokonują swoje trudności w uczeniu się, ale także dobrze się bawią, dzielą się swoimi pomysłami, integrują się i wzajemnie sobie pomagają.
          Wydawnictwo Operon obdarowało członków klubu zeszytami, teczkami A4 oraz ołówkami, które wykorzystamy podczas zaplanowanych aktywności.
          Wkrótce pochwalimy się rezultatami naszej pracy.
          Animator Ortograffiti