• ORTOGRAFICZNE PISANKI

• 21.03.2024 19:43
      • Lekcje przed świętami to okazja do rozmowy o tradycjach, ale nie może na nich zabraknąć treści, na których nam szczególnie zależy.  Z tego powodu co roku przygotowuję takie ćwiczenia, aby były atrakcyjne dla uczniów, a jednocześnie rozwijały umiejętności. W tym roku na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie projektowali ortograficzne pisanki. Aby je zgodnie z instrukcją pomalować, uczniowie sprawdzali pisownię wyrazów w słowniczku ortograficznym i wpisywali je w wybrane pole własnego jajka. Ustaliliśmy minimalną ilość haseł i indywidualnie realizowaliśmy się twórczo. Podczas ćwiczeń uczniowie powtórzyli alfabet, potrenowali wyszukiwanie haseł w słowniczku, utrwalili zapis trudnych wyrazów. Pracowali indywidualnie i w swoim indywidualnym tempie. Byli skoncentrowani i zaangażowani w realizację projektu wielkanocnego.
        Zadanie spodobało się piątoklasistom, którzy z dumą prezentowali ortograficzne pisanki.