• WORLD IS A GLOBAL VILLAGE

• 11.12.2023 20:27
        • Współpraca ze szkołą Anne-Frank-Oberschule Strausberg w Niemczech trwa już od wielu lat, a została ona zapoczątkowana jeszcze, gdy w naszej szkole funkcjonowało gimnazjum. Niezmiernie miło nam poinformować, iż nadal będziemy kontynuować nasze wspólne działania, tym razem w języku angielskim.
          Wspólnie opracowaliśmy ramowy plan zadań na bieżący rok szkolny:
          •12.12.2023 wizyta grupy uczniów wraz z opiekunami w naszej szkole,
          •14.03.2024 wspólne gotowanie w szkole w Strausbergu,
          •kwiecień 2024 międzynarodowy konkurs języka angielskiego "Big Challenge" w szkole w Strausbergu,
          •maj 2024 podchody w języku angielskim na terenie naszej szkoły,
          •12.06.2024 wizyta naszych uczniów w szkole w Strausbergu z okazji obchodów Dnia Anny Frank.
          Już nie możemy się doczekać pierwszego spotkania, na które przygotowaliśmy sporo atrakcji: zawody sportowe, wspólne dekorowanie pierniczków, wymiana kartek świątecznych i listów, uczestnictwo w lekcjach oraz spacer po mieście.
          Do zobaczenia we wtorek!!!
          🇩🇪🤝🇵🇱
          Danuta Fossa
          Małgorzata Zalech
        • WORLD IS A GLOBAL VILLAGE

• 05.12.2023 18:57
        • Niezmiernie cieszymy się, że możemy już drugi rok współpracować z naszą siostrzaną szkołą Debi Akademii z miejscowości Mersin leżącej na południowym wybrzeżu Turcji. Tak właśnie, świat staje się globalną wioską, gdy jesteśmy w stanie przekroczyć pewne granice. Najważniejsze z nich to znajomość języków obcych i technologii IT. Nasi uczniowie rozwijają głównie te kompetencje, realizując różnorodne zadania w ramach współpracy szkół.
          Projekt "Happy Letters" jest wielką frajdą dla wszystkich zaangażowanych w jego realizację. Video calls również wzbudzają wiele pozytywnych emocji, gdyż korespondujący uczniowie mogą się poznać osobiście. Najważniejsze we wszystkich realizowanych przez nas działaniach jest praktyczne wykorzystanie wiadomości i umiejętności nabytych na lekcjach. Korespondowanie w języku angielskim doskonali umiejętności językowe naszych uczniów, poszerza ich światopogląd, pielęgnuje przyjaźnie, zwiększa ich pewność siebie, buduje globalną świadomość oraz przyczynia się do rozwoju osobistego i intelektualnego. Uczniowie, gdy otrzymują listy chętnie je czytają co pomaga w doskonaleniu czytania ze zrozumieniem. Odpowiadając na listy udoskonalają kompetencje w zakresie pisania.
          Dziękujemy bardzo naszej partnerskiej szkole z Turcji za współpracę. Przede wszystkim wielkie podziękowania przesyłamy nauczycielce języka angielskiego İnci Türeli oraz wszystkim nauczycielom z Działu Języków Obcych Debi Akademii.
          Thank you very much İnci!!!
          🇹🇷🤝🇵🇱
          Danuta Fossa