• WORLD IS A GLOBAL VILLAGE

• 05.12.2023 18:57
      • Niezmiernie cieszymy się, że możemy już drugi rok współpracować z naszą siostrzaną szkołą Debi Akademii z miejscowości Mersin leżącej na południowym wybrzeżu Turcji. Tak właśnie, świat staje się globalną wioską, gdy jesteśmy w stanie przekroczyć pewne granice. Najważniejsze z nich to znajomość języków obcych i technologii IT. Nasi uczniowie rozwijają głównie te kompetencje, realizując różnorodne zadania w ramach współpracy szkół.
        Projekt "Happy Letters" jest wielką frajdą dla wszystkich zaangażowanych w jego realizację. Video calls również wzbudzają wiele pozytywnych emocji, gdyż korespondujący uczniowie mogą się poznać osobiście. Najważniejsze we wszystkich realizowanych przez nas działaniach jest praktyczne wykorzystanie wiadomości i umiejętności nabytych na lekcjach. Korespondowanie w języku angielskim doskonali umiejętności językowe naszych uczniów, poszerza ich światopogląd, pielęgnuje przyjaźnie, zwiększa ich pewność siebie, buduje globalną świadomość oraz przyczynia się do rozwoju osobistego i intelektualnego. Uczniowie, gdy otrzymują listy chętnie je czytają co pomaga w doskonaleniu czytania ze zrozumieniem. Odpowiadając na listy udoskonalają kompetencje w zakresie pisania.
        Dziękujemy bardzo naszej partnerskiej szkole z Turcji za współpracę. Przede wszystkim wielkie podziękowania przesyłamy nauczycielce języka angielskiego İnci Türeli oraz wszystkim nauczycielom z Działu Języków Obcych Debi Akademii.
        Thank you very much İnci!!!
        🇹🇷🤝🇵🇱
        Danuta Fossa