• „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”- WIECZÓR POETYCKO MUZYCZNY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
    • „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”- WIECZÓR POETYCKO MUZYCZNY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
    • 25.06.2022 16:11
    • W ramach projektu ekologicznego pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?” dnia 22 czerwca 2022r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wieczorku poetyckim w Bibliotece Miejskiej. Na tym etapie w/w projektu, uczniowie z SP1 i z SP2 w Dębnie wspólnie przygotowali wieczorek poetycki wyreżyserowany przez panią Małgorzatę Dziedziuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie.
     Dzięki współpracy z rodzicami naszych uczniów, uzdolnionych w kierunku muzycznym, mogliśmy podziwiać ich talenty. Z bardzo pozytywnym odbiorem wśród widowni spotkał się występ najmłodszej uczestniczki, Mai Cząstki z klasy 4b, która swoim jazzowym głosikiem zaprezentowała piosenkę pt. ”Pszczoły na wrotkach”. Piękną interpretacją, czystością i siłą głosu zachwyciła wszystkich Hania Witkowska z klasy 7a w piosence pt.” Miasto słońca” . Paweł Kunisz z klasy 5a zagrał na keyboardzie cztery klasyczne utwory, które stały się tłem do recytowanych przez Elizę Kopaszewską, Dorotę Bobik i Hanię Witkowską wierszy. Amelka Kożuszek z klasy 6a wystąpiła jako jedna z prezenterek prowadzących spotkanie. Nasi uczniowie zostali docenieni przez panią kierownik Domu Kultury w Dębnie, która zachęcała ich do udziału w imprezach kulturalnych organizowanych przez DOK.
     Bardzo dziękuję pani Małgorzacie Dziedziuch z SP1 w Dębnie oraz pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej - Monice Piotrowskiej i jej pracownikom, za współpracę i stworzenie życzliwej atmosfery wokół tego artystycznego wydarzenia.

     Opracowanie Renata Kunisz
    • więcej
    • „KWIATEK DLA BIBLIOTEKI”
    • „KWIATEK DLA BIBLIOTEKI”
    • 17.06.2022 21:30
    • Uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym. Poprzez swoje działania artystyczne chcieli podziękować pracownikom biblioteki i bibliotece za wspólny rok pracy. W tym roku szkolnym współpracowaliśmy na wielu płaszczyznach: wypożyczaliśmy książki, uczestniczyliśmy w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną oraz w programie o pszczołach. Na konkurs wpłynęło 105 prac. Komisja nagrodziła 12 uczniów:
     Klasy 1
     I miejsce Milena Wojcieszonek kl. 1 b
     II miejsce Michał Legeziński kl. 1 a
     III miejsce Blanka Chomicz kl. 1 b
     Wyróżnienie Aleksander Malec kl. 1 a

     Klasy 2
     I miejsce Michał Świetlicki kl. 2 a
     II miejsce Weronika Machij kl. 2 b
     III miejsce Filip Dul kl. 2 b
     Wyróżnienie Michał Głodny kl. 2 a

     Klasy 3
     I miejsce Alicja Brodacka kl. 3 c
     II miejsce Julia Barchanowicz kl. 3 b
     III miejsce Barbara Buko kl. 3 c
     Wyróżnienie Lena Grzebalska kl. 3 c

     J. Turów, I. Grzegorczyk
     Galeria zdjęć:
     https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:796
    • więcej
    • PROJEKT "CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?" - GRA TERENOWA
    • PROJEKT "CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?" - GRA TERENOWA
    • 07.06.2022 14:01
    • W ramach projektu ekologicznego pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?” dnia 3 czerwca 2022r., uczniowie z klas piątych SP2 oraz uczniowie z klas czwartych z SP1 uczestniczyli w grze terenowej w Parku Miejskim. 
     Na tym etapie w/w projektu, uczniowie mieli okazję podsumować swoje wiadomości na temat życia pszczół i tematów powiązanych z pszczelarstwem, uczestnicząc w grze edukacyjnej w Parku Miejskim. Dzieci zostały przydzielone do dwóch  drużyn. Nauczyciele, panie  Dorota Podbereska, Małgorzata Dziedziuch i Renata Kunisz przygotowały osiem stacji i siedemnaście zadań dla zawodników. Konkurencje miały zróżnicowany charakter. Uczestnicy układali puzzle, odpowiadali na pytania dotyczące pszczół, podawali nazwy rekwizytów związanych z pszczelarstwem, rozpoznawali i nazywali różne gatunki roślin i kwiatów oraz wykonywali ćwiczenia na siłowni zewnętrznej w parku. Ostatnim zadaniem było wykonanie plakatu dotyczącego świata pszczół. Do poszczególnych drużyn uczniowie zostali dobrani t  tak, aby  reprezentanci z SP1 i SP2 integrowali się i wspólnie dążyli do osiągnięcia wyznaczonych celów. Zabawa jak widać na zdjęciach bardzo się podobała i wywołała wiele pozytywnych emocji wśród zawodników.
     Zaproszeni do komisji,  Burmistrz Miasta pan Grzegorz Kulbicki ,Dyrektor SP2 pani Magdalena Umińska oraz pracownik Biblioteki Miejskiej pani Karolina Sielicka podsumowali wyniki. Zarówno drużyna „Czerwonych”, jak i drużyna „Zielonych” wykonywały swoje zadania z dużym zaangażowaniem i poprawnością merytoryczną . Za    swoją pracę  otrzymali nagrody rzeczowe , a wolontariusze i  pozostali widzowie zostali poczęstowani lodami, ufundowanymi przez  Urząd Miejski w Dębnie. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i zaproszonym gościom za obecność, rywalizację i wspólną zabawę.

     Opracowanie: Renata Kunisz
     Fot. Karolina Sielicka i Renata Kunisz
     Galeria zdjęć.
    • więcej
    • EDUKACJA O PSZCZOŁACH W KLASACH SZÓSTYCH
    • EDUKACJA O PSZCZOŁACH W KLASACH SZÓSTYCH
    • 16.05.2022 17:05
    • Udział w warsztatach edukacyjnych w Centrum Pszczelarskim Łukaszewicz w Suchlicy zainspirował grupę uczniów z klasy 5a, do zgłębienia tematu i wyszukania ciekawostek o pszczołach. Następnie uczestnicy projektu przygotowali ciekawą prelekcję z prezentacją multimedialną, z którą wystąpili w klasie 6a i 6b. Widzowie mogli zajrzeć do ula i  zobaczyć jak wygląda on od środka . Odpowiedzieli  także na kilka zagadek związanych z życiem pszczół.

     Mamy nadzieję, że  dzięki takim spotkaniom wzrośnie zainteresowanie ekologią i więcej młodych ludzi będzie angażować się w działania mające na celu ochronę naszego środowiska.

      

     Opracowanie: Renata Kunisz
     Galeria zdjęć.

    • więcej

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage