• PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
        • 21.10.2021 16:44
        • Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej powstała wystawa prac plastycznych. Uczniowie z klas 1-3 pod kierunkiem wychowawców wykonali projekty okładek swoich ulubionych książek. Natomiast starsi koledzy z klas 4-8, reklamę swojej ulubionej książki. Efekty pracy uczestników możemy podziwiać na zdjęciach.

Opracowanie: Renata Kunisz

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
        • 20.10.2021 19:33
        • W dniu 29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja książek wśród dzieci i młodzieży. W tym roku bibliotekarze wraz z wychowawcami klas 1-3 i nauczycielami języka polskiego przeprowadzili spotkania, na których uczniowie ze starszych klas czytali swoim młodszym kolegom wybrane fragmenty ulubionych książek. Czytanie na głos tekstów literackich rozwija wyobraźnię, słownictwo, buduje więzi międzyludzkie i zachęca do dialogu. Akcja cieszyła się powodzeniem, czego dowodem są ochotnicy zgłaszający się do głośnego czytania w klasach w ciągu roku szkolnego.
          Opracowanie: Renata Kunisz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
        • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
        • 01.10.2021 19:00
        • W tym dniu do uczniów klas pierwszych przyszedł Czytuś - maskotka ze szkolnej biblioteki, który przeczytał im wiersz pt.,, O Grzesiu kłamczuchu”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Na pamiątkę tego dnia każdy pierwszak otrzymał obrazek-wklejkę, zachęcającą do samodzielnego czytania lub przez dorosłych.
          Klasy trzecie wysłuchały fragmentu książki pt. ,,Kto szczeka nie błądzi”, czytanego przez Martę. Dziewczynka z dużym poczuciem humoru przeczytała szkolna historię Bliźniaków. Żegnając się z rówieśnikami wręczyła każdemu broszurkę ,, Dlaczego warto czytać”.

Nauczyciele bibliotekarze
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.