• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 07.03.2023 20:59
      • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki stało się tradycją w naszej szkole. To uroczyste wydarzenie w tym roku miało miejsce 6 marca. Poprowadziły je uczennice z klasy 8a: Dorota Bobik, Weronika Krawczuk, Hania Taracińska i Hania Witkowska.
        Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, z czym poradzili sobie bardzo dobrze. Podczas części artystycznej pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książkami,  żeby służyły kolejnym użytkownikom przez długie lata. Pojawiły się także akcenty muzyczne. Maja Cząstka z klasy 5b zaśpiewała piosenkę z bajki „Pocahontas”, Eliza Kopaszewska i Maja Domaradzka z klasy 8a przedstawiły bohaterów bajki „Hakuna matata”, Paweł Kunisz z klasy 6a zagrał na keyboardzie utwór z filmu pt.” Neverending Story”.
        Pani dyrektor Magdalena Umińska dokonała uroczystego pasowania na czytelnika, po czym wręczyła czytelnikom  pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podarowanych przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.
        Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom dostarczyło wielu miłych wrażeń i satysfakcji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
        Opracowanie: Renata Kunisz