• PROJEKT INTERREG ZAKOŃCZONY

• 09.02.2022 09:46
        • Wraz z pożegnaniem I semestru zakończyliśmy projekt unijny INTERREG, który przyniósł zarówno naszej szkole jak i naszym uczniom wiele korzyści. Projekt „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy” rozpoczął się w roku szkolnym 20219/2020. Skierowany był do uczniów ówczesnych klas III-VI i pozwolił nam pracować z językiem niemieckim 2 godziny tygodniowo, co bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na proces edukacyjny. Mogliśmy ćwiczyć wszystkie sprawności językowe – mówienie, słuchanie, czytanie  i pisanie.

Jako lektor języka niemieckiego wzięłam aktywny udział w pracach zespołu opracowującego materiały dydaktyczne do nauki języka niemieckiego i polskiego jako języków obcych. Wykorzystuję je podczas zajęć ze wszystkimi grupami wiekowymi. Było to dla mnie całkiem nowe, a jednocześnie bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. Projekt obejmował również wyposażenie sali językowej w biurko z pulpitem nauczyciela, ławki i krzesełka dla uczniów, słuchawki, ekran multimedialny, głośniki, laptop. Wszystko zakupione zostało ze środków unijnych. W ramach polsko – niemieckiej współpracy szkół wzięliśmy udział w 3 młodzieżowych spotkaniach online, z czego 2 razy byliśmy gospodarzami. Każde spotkanie dotyczyło tematyki życia codziennego (czas wolny, moje zainteresowania, zdrowie, mój dom)  i do każdego byliśmy zobowiązani odpowiednio się przygotować. Młodzież świetnie sprawdziła się podczas tych spotkań.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Renacie Jarmuszce – Izak, która nadzorowała realizację projektu w naszej gminie.

K. Kaliściak
          Galeria zdjęć.

• SP2 POMAGA!!!

• 24.01.2022 18:17
        • My również włączamy się w pomoc poszkodowanym w pożarze bloku przy ul. Jana Pawła II. W ramach pomocy zbieramy rzeczy materialne wskazane przez Burmistrza
          "Prosimy Państwa o konkretną pomoc:

1. Dla osoby dorosłej potrzebna jest: pralka, lodówka, kuchenka elektryczna.
          2. Dla rodziny z dziećmi (dziewczynka 1 i 4 miesiące, chłopiec 2,5 roku, chłopiec 16 lat) Potrzebne jest tak naprawdę wszystko, a na teraz artykuły i przedmioty codziennego użytku tj. m.in.: pościel, ręczniki, talerze, sztućce, chemia gospodarcza, pampersy rozm. 5/6, chusteczki nawilżane itp."

Darowizny można przynosić do wychowawców klas.

Akcja trwa do 27 stycznia 2022r.
          28 stycznia wszystkie rzeczy zostaną przekazane do UM.