• Tradycje Bożego Narodzenia na kartach pocztowych

• 01.03.2021 18:19
      • W naszej szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny na kartkę świąteczną, której treścią były tradycje związane z Bożym narodzeniem obchodzone w Polsce. Celem konkursu było zaproszenie uczniów do zapoznania się z symboliką i tradycjami obchodów tych pięknych świąt w naszym kraju. Najważniejszy był ten duch Bożego Narodzenia, głęboko zakorzeniona chrześcijańska tradycja oraz samodzielność wykonywanych przez uczniów prac. Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac z klas od 1 do 7. Poziom artystyczny prac był zróżnicowany, najważniejsze w nich jednak było odwołanie się do tradycji bożonarodzeniowych obchodzonych w Polsce. Pojawiły się więc motywy choinek, bombek, a nawet kolędników z Turoniem. Podobnie techniki wykonania były różnorodne.

Wybór spośród tylu prac był trudny, jednak … ktoś musiał wygrać :). Oto osoby, których prace zostały wyróżnione i nagrodzone w swoich kategoriach:

Klasy 1-3:

• Katarzyna Maciocha - nagroda
        • Aleksander Fryntkowski - wyróżnienie
        • Marta Zubala - wyróżnienie
        • Lena Grzebalska - wyróżnienie

Klasy 4-7:

• Karol Stefanowicz - nagroda
        • Dorota Bobik - wyróżnienie
        • Maja Kwiatkowska - wyróżnienie
        • Olaf Grabowski - wyróżnienie

Uczniom, którzy podjęli ten trud dziękuję za udział oraz wychowawcom klas 1-3 za pomoc w organizacji naszego konkursu. Nagrodzone prace w najbliższych dniach zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz na naszym Facebook`u. Osoby wyróżnione oraz nagrodzone otrzymają także pamiątkowe dyplomy przesłane na podany w trakcie zgłoszenia adres e-mail. Wszystkim życzymy wiele zdrowia, szczęścia i Bożej obecności w trudnej codzienności.

WK