• MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 11 marca w Dębnowskim Ośrodku Kultury odbył się 67 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Uczestniczyło w nim trzynaścioro uczniów z naszej szkoły oraz pięcioro z Sp w Cychrach. Jury w składzie: Joanna Rau, Ewa Świderska i Anatol Wierzchowski zakwalifikowało do eliminacji powiatowych następujące osoby:

Amelia Kożuszek z kl.6a

Hanna Taracińska z kl.7a

Lena Grzebalska z kl. 3c

Klaudia Jaworska z kl.3b

Adrianna Kierska z kl.3b

Antoni Wolski z kl.4b

Komisja wyróżniła także: Maksymiliana Psiuka z kl. 2b oraz Malwinę Knap z 3b.

Opracowanie R.Kunisz i M. Kalicka

• POMAGAMY DZIECIOM Z UKRAINY

• Aktywny udział w akcji charytatywnej UNICEF pt. "Wszystkie Kolory Świata" to tradycja naszej szkoły. Uczestniczymy w niej już po raz czwarty. Akcja ta polega na uszyciu szmacianych laleczek wg określonego szablonu, a następnie sprzedanie ich.

Kwotę uzyskaną ze sprzedaży zawsze przekazujemy potrzebującym dzieciom. W tym roku szkolnego ze względu na obecną sytuację pomożemy dzieciom z Ukrainy.
            Laleczki są uszyte przez naszych uczniów, każda z nich ma imię nadane przez osobę, która ją uszyła. Laleczki można obejrzeć w czytelni szkolnej.
            ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W AKCJI i ZACHĘCAM DO ZAKUPU LALECZEK!

Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• Od końca lutego podjęliśmy wiele działań na rzecz akcji humanitarnej- pomoc dla Ukrainy. Do przedsięwzięcia włączyli się rodzice, uczniowie pracownicy szkoły oraz zaprzyjaźniona z SP 2 szkoła z Niemiec Anna- Frank - Oberschule Strausberg.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas w sobotnie przedpołudnie, pomagając w rozładunku aut i podziale darów na poszczególne kategorie pomocowe. Dalszą pomoc rzeczową wskazaną na stronie Urzędu Miejskiego, prosimy bezpośrednio przekazać do licznych punktów zbiórki na terenie miasta, w tym hala OSiR. Na dzień dzisiejszy wspieramy pomocą rzeczową uczniów z Ukrainy rozpoczynających naukę w naszej szkole, starając się wyposażyć ich w niezbędne przybory szkolne. Jeżeli macie Państwo w domu nadwyżkę takich artykułów to chętnie je przyjmiemy.

POMAGAJMY!

Dorota Podbereska i Anna Wierzbicka