• CodeWeek 2019 - fotorelacja

• 04.11.2019 17:26
      • W dniach 5 – 20 października 2019 roku miała miejsce w całej Europie akcja edukacyjna "CodeWeek". Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa społeczna, która ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do programowania oraz kodowania. Oczywiście naszej szkoły nie mogło zabraknąć na mapie kodujących szkół i też wzięliśmy udział w tej akcji.

• Kodowali mali i duzi. Do udziału w CodeWeek2019 zaprosiłam najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli uczniów z klasy 1-3. Przyłączyli się także czwartoklasiści oraz uczniowie z klasy 6a. Uczniowie kodowali podczas lekcji informatyki oraz na zajęciach dodatkowych z robotyki. Podczas tych zajęć uczniowie  poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia uczyli się podstaw programowania.

Najmłodsi uczyli się kodowania za pomocą zabawy z robotem Ozobotem, dobierali  odpowiednie kody i tworzyli trasy. Starsi zaś na stronie https://code.org/ grali w gry, które uczyły ich logicznego i twórczego myślenia, jednocześnie wprowadzając uczniów w świat programowania. Uczniowie musieli krok po kroku wykonać proste zadania i rozwiązać zagadki, które wymagały przemyślenia. Uczeń, który pokonał wszystkie etapy  otrzymał na koniec Certyfikat. Należeli do nich uczniowie z klasy 6a: Jakub Podbereski, Jakub Kardas, Natan Gazdyszyn oraz z klasy 5a Agata Moskalik. Serdecznie gratuluję! Nasze działania opisaliśmy na stronie CodeWeek,  a na zakończenie otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający nasz udział w tym europejskim wydarzeniu.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Monika Kubica