• Z GLINY I Z BIBUŁY

• 20.06.2022 21:33
      • Warsztaty artystyczne w ramach projektu o pszczołach? Dlaczego nie? Uczniowie klasy 5a realizując projekt edukacyjny pt. „Czy może istnieć świat bez pszczół?” wzięli udział w warsztatach garncarskich i bibułkarskich w Dębnowskim Ośrodku Kultury. Tematem przewodnim była oczywiście pszczoła i wszystko co z nią związane. Dzieci poznały technikę pracy z gliną i z bibułą oraz wykazały się dużą kreatywnością tworząc swoje dzieła. Uczestnicy warsztatów najpierw lepili z gliny kształty swoich prac, następnie były one wypalane, potem szkliwione i znowu wypalane. Pracując z bibułą bardzo ważnym było, aby zachować kolejność wykonywanych czynności. Po zakończeniu warsztatów prace uczniów zostały zaprezentowane w bibliotece szkolnej na wystawie pt. „Pszczoła w sztuce”.

Danuta Fossa
        Galeria zdjęć: https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:804