• ZASIALI UCZNIOWIE ŁĄKĘ

• 27.06.2022 06:47
      • Realizując kolejny etap projektu edukacyjnego pt. „Czy świat może istnieć bez pszczół” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Dębno, uczniowie klasy 5a, naszej szkoły, we współpracy ze szkołą Podstawową nr 1 w Dębnie brali udział w akcji siania łąki kwietnej. Działanie to zostało przeprowadzone 23 czerwca 2022 roku na terenie parku miejskiego. Uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły przynieśli „domki” dla owadów zapylających i pszczół, które zostały umieszczone na terenie posianej łąki. Mieszanka wysianych nasion składała się aż z 41 gatunków dzikich kwiatów. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, co zostało zauważone i docenione przez osoby nam towarzyszące tj. panią Dorotę Mielczak d.s. zagospodarowania terenów zielonych z Urzędu Miejskiego w Dębnie oraz panią Iwonę Stefaniak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Dziękujemy za współpracę i wsparcie finansowe w/w projektu. Dziękujemy też pani Małgorzacie Dziedziuch, bibliotekarce z SP1 za owocną współpracę oraz słodkie co nieco.

Koordynatorzy projektu:
        Renata Kunisz, Danuta Fossa