• 29.11.2021 16:37
      • Jak co roku 25 listopada w naszej szkole obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten jest zawsze długo wyczekiwany przez najmłodszych, bo kto z nas nie lubi pluszaków i nie wspomina z rozrzewnieniem swojego pierwszego misia. W tym dniu uczniowie klas pierwszych kolorowali ilustracje misia według własnego pomysłu, słuchały przy tym piosenek o tym brunatnym przyjacielu. Dodatkowo mogły zjeść słodki upominek w postaci bułki z miodem oczywiście, niczym prawdziwe misie. Uczniowie klas drugich czytali opis misia, redagowały pytania do opisu, a także rysowały misia zgodnie z opisem. Poza tym układały zdania o misiu z rozsypanki wyrazowej.  Klasy trzecie uczciły Dzień Pluszowego Misia projektując piękne, kolorowe misie wykorzystując do tego różne materiały w tym  ręczniki . Na edukacji polonistycznej każdy uczeń zaprezentował swoje dzieło wzbogacone o samodzielnie wykonany opis . Oprócz tego odkodowały obrazek głównego bohatera dnia. Wykorzystując program Wordwall rozwiązały misiową krzyżówkę.  Dodatkowo uczniowie wykonali prezentację multimedialną na temat historii święta rozpoczęliśmy nasz dzień . Misiowo było też na edukacji matematycznej - uczniowie obliczali działania wpisane na sylwetkach misiów, których wyniki układali rosnąco.

Wszystko to sprawiło dzieciom dużą frajdę sprawiło.
        Galeria zdjęć.