• Kreatywnie, aktywnie i innowacyjnie

• 16.10.2019 20:40
      • Podjęłam działania mające na celu dostrzeżenie, jak wielka siła tkwi w nich samych. Moim  głównym celem było pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem z nauczycielami z wielu polskich miejscowości stworzyliśmy listę pomysłów, wymieniliśmy się doświadczeniami, jakie już posiadamy, wspólnie świętowaliśmy nie tylko Dzień Kropki, ale cały Tydzień Kreatywności. Zaprezentowaliśmy, jak kreatywni są nasi uczniowie.
      • Nasze działania zostały docenione- otrzymaliśmy za projekt Krajową Odznakę Jakości.

Praca nad projektem rozwijała wszechstronnie- uczniowie poszerzali wiadomości i umiejętności z wielu przedmiotów, głównie artystycznych, humanistycznych i informatyki. Stali się bardziej kreatywni, ciekawi nowych informacji oraz zmotywowani do wykorzystywania innych form uczenia się.  Zapominali o schematyzmie lekcji, uczyli się, bawiąc. Podnieśli swoje umiejętności komunikacyjne, społeczne, komputerowe itp. Wzrosło ich poczucie własnej wartości, nauczyli się gospodarować czasem. Uświadomili sobie, jakie talenty i zdolności posiadają, nauczyli się je rozwijać samodzielnie. Poznawali siebie, zauważali swoją odmienność, uczyli się mówić o sobie.

Projekt pokazał, iż każdy z nas ma talent i tylko od nas zależy, czy go rozwiniemy.