• DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

• 01.12.2021 17:25

•

Sieć jest miejscem, gdzie uczniowie uczą się, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, ale także korzystają z dostępnej w sieci rozrywki. Warto więc temu ostatniemu elementowi poświęcić więcej uwagi. Obecnie dużą popularnością cieszą się patostreamy – relacje na żywo ukazujące patologiczne zachowania oraz filmy zamieszczane w mediach społecznościowych, zachęcające do zachowań szkodliwych dla zdrowia. Uczniowie oglądają z ciekawości, z nudów, przez przypadek, dla rozrywki, a także w wyniku polecenia przez znajomego.

Drogi Rodzicu! Jeśli zaobserwowałeś u swojego dziecka niepokój, lęk, obniżenie poczucia bezpieczeństwa, pogorszenie nastroju, wypaczony obraz rzeczywistości, zachowania sprzeczne z normami społecznymi, agresywną postawę wobec innych osób, znieczulenie na losy ofiar przemocy czy podejmowanie ryzykownych zachowań i działań antyspołecznych, reaguj.

Treści szkodliwe mogą destrukcyjnie wpływać na rozwój dziecka, jego psychikę, emocje i zachowanie. Tekst powstał na podstawie materiałów opracowanych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.