• WYNIKI ANONIMOWEJ ANKIETY

• 02.02.2022 09:57
      • Bezpieczne i mądre korzystanie z sieci powinno być dla nas celem nadrzędnym. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Wiedza uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie prezentuje się na wysokim poziomie.

Uczniowie wymieniali, że nigdy nie podają następujących danych:

Nazwisko i imię, adres, dane osobowe, prywatne zdjęcia, pin i wszelkiego rodzaju hasła, numer telefonu, pesel, numer konta bankowego.

Pamiętajmy, że co raz zostało udostępnione, zostawi po sobie ślad. Oprócz tego sprawdzajmy, by podczas płatności przez Internet lub wpisywaniu ważnych haseł był włączony certyfikat bezpieczeństwa.

Kilkoro uczniów przyznało się, że obraziło kogoś w sieci, ale nie chcą o tym mówić,. Wspominają, że mieli inne intencje, a ktoś inaczej odebrał ich słowa. Przyznają się, że wzięli odwet za to, co ich spotkało.

Uczniowie udzielili następujących rad korzystającym z Internetu:

„Pamiętaj o szacunku, rozsądku, ostrożności i rozwadze.”,

„Bądź ostrożny, uważaj z kim korespondujesz, nie podawaj swoich danych!”,

„ Zapoznaj się z pojęciami : „Certyfikat SSL”, „Deep Web”, „AntyWirus” oraz „Sieć TOR”.”,

„Nie czuj się anonimowy.”

„Zawsze uważaj przy akceptowaniu regulaminu danej strony, czytaj go uważnie.”

„Nie podawaj swoich danych, jeśli nie jest to konieczne.”

„Spraw, żeby Internet był częścią Twojego życia, a nie całym życiem”

„Przestrzegaj netykiety!”

Podsumowując, społeczność szkolna jest dobrze poinformowane na temat  bezpieczeństwie w sieci, co nie oznacza, że nie należy podejmować żadnych działań edukacyjnych. Na zdjęcia prezentujemy nieskomentowane wyniki anonimowej ankiety.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Galeria zdjęć.