• Dzień Kropki na I piętrze - rok szkolny 2019/2020

• 25.09.2019 10:07
      • W Międzynarodowym Dniu Kropki królowała nauka poprzez zabawę. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Każdy z uczniów mógł poczuć się artystą i wziąć udział w warsztatach malarskich pt. "Kropkowe szaleństwo". Oczywiście dominowały kropki. Kolorowe kropki były wszędzie, na twarzach, ubraniach oraz na pracach uczniów.
        A wszystko za sprawą małej dziewczynki o imieniu Vashti, która uwierzyła w siebie, w swoje możliwości dzięki nauczycielce plastyki.

• W piątek, 13 września 2019 r. od samego rana, bo już od 7.30 w holu na I piętrze panował gwar. Przygotowano 8 stanowisk (6 stanowisk pod opieką Pani Moniki Kubicy i 2 - Pani Wioletty Rafałowicz), przy których uczniowie mogli rozwijać kreatywność i zdolności artystyczne, a być może ktoś z uczniów odkrył swoją nową pasję - malowanie. Podczas wspólnej zabawy powstały ciekawe i bardzo ładne prace. Były talerzyki i drzewa w kropki oraz kolorowe koła Kandinsky'ego. Bawili się uczniowie z klas 4-8, ale odwiedzały nas także uczniowie z klas 1-3. Ciekawi byli, co przygotowano na I piętrze.

Uczniowie z klasy 8b pod opieką Pani Wioletty Rafałowicz zaproponowali uczniom zadania szyfrujące oraz tworzyli śliczne serwetki przepełnione symetrią. Przy stanowisku "Kropkowe szyfry frazeologiczne" uczeń rozpoczynał zadanie od wybrania w Słowniku frazeologicznym języka polskiego dowolnego związku frazeologicznego, a następnie kodował przykład posługując się szyfrem z wykorzystaniem kropki i alfabetu. Podczas wycinania serwetek uczniowie rozwijali sprawność manualną i grafomotoryczną. Starsi uczniowie także na lekcjach języka polskiego świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki, wykonując kreatywne zadania w wielkiej KROPCE ukryte.

To był wspaniały dzień! Dzień pełen radości i wspólnej zabawy. Dziękuję serdecznie uczniom, którzy wzięli udział w świętowaniu. Dziękuję uczniom z klasy 4a, 5a, 6a i 8b za pomoc w organizacji i przebiegu Międzynarodowego Dnia Kropki.

Uczniowie z klasy 6a - opiekun Monika Kubica

Bartosz Kunisz

Weronika Jurek

Oliwia Czerwińska