• KSIĄŻKO – PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE

• 01.12.2023 22:20
      • 29 listopada uczniowie klasy 3 a realizowali pierwsze zadanie Ogólnopolskiego Programu Innowacji „Książko – przedstaw się! Odczarowujemy czytanie” pt. „Dopisz lub opowiedz treść”. Zajęcia zostały przeprowadzone w Bibliotece szkolnej. Pani Asia przygotowała uczniom ilustracje , które zainspirowały ich  do stworzenia własnego opowiadania. Uczniowie chętnie słuchali i opowiadali treść historyjki obrazkowej i tworzyli własne pomysły. Na następnej lekcji zapisali swoje twórcze opowiadania na kartkach. Kolejnym  zadaniem będzie ilustrowanie  treści własnego opowiadania, które  zrealizowane  zostanie na lekcji plastyki. Po stworzeniu własnych książeczek uczniowie przygotują wystawę, którą  będzie można obejrzeć  w czytelni szkolnej.
        Teraz czekamy na ilustracje do twórczych opowiadań dzieci.
        Renata Rawlik, Joanna Turów