• Najmłodsi w bibliotece

• 04.11.2019 16:52
      • Dzisiaj gościliśmy w bibliotece uczniów z klasy 1c razem z wychowawczynią panią Anną Wierzbicką. Nauczyciele bibliotekarze przywitali pierwszoklasistów i rozłożyli na stoliczkach przygotowane dla nich bajeczki, baśnie i opowiadania.

• Uczniowie chętnie je oglądali i wybierali coś dla siebie. Niektórzy wchodzili pomiędzy regały i oglądali książki, gdyż wiodła ich ciekawość i chęć chociażby dotknięcia niektórej z nich. Pierwszaczki dowiedzieli się, że trzeba dbać o książki, które wypożyczyli, uważać, by je nie poplamić, nie zniszczyć czy też nie zagubić,
        a w określonym czasie zwrócić do biblioteki. Uczniowie niekoniecznie wiedzieli, kiedy minie termin dwóch tygodni, ale Pani wychowawczyni zobowiązała się, że przypomni swoim wychowankom o dacie zwrotu książeczek.
        Dziękujemy i zapraszamy również rodziców do biblioteki szkolnej razem ze swoimi małymi czytelnikami.

Maria Paliwoda