• „Afryka Kazika” na lekcji zastępczej w czytelni

• 17.11.2019 18:58
      • Dnia 14 listopada 2019 r. na lekcji zastępczej w czytelni, uczniowie z klasy 4 a i 4 b czytali na głos wybrane rozdziały z książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”.

• Pan Kazik to podróżnik z Polski, który zdecydował, że będzie zwiedzać Afrykę podróżując rowerem. Nasz bohater dociera do ukrytej w dżungli osady, gdzie zostaje życzliwie przyjęty przez tubylców. Poznaje ich sposoby komunikacji na odległość, do których mieszkańcy wykorzystują tam – tamy. Dowiaduje się także jak ugotować egzotyczną zupę składającą się z szarańczy i innych żyjątek.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadań o przygodach pana Kazika z Afryki i trafnie odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące przeczytanych rozdziałów.

Opracowanie: Renata Kunisz