• OCZEKIWANA ZMIANA MIEJSC

• 27.03.2023 18:01
      • Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY lekcję języka polskiego w klasie 7a prowadziła uczennica Amelia Kożuszek. Rówieśnicy słuchali Amelii z zainteresowaniem, zadawali pytali podczas wykonywania ćwiczeń, chętnie współpracowali i doceniali wiedzę swojej koleżanki.
        W czasie lekcji uczniowie utrwalili wiadomości o rodzajach literackich, wnioskowali do jakiego rodzaju należy wskazany fragment tekstu. Chętnie wykonywali zadania przygotowane na karcie pracy. Prowadzenie lekcji przez uczniów uczy ich większego zaangażowania w proces uczenia się. Wyszukiwanie informacji, gromadzenie notatek, wymyślanie ciekawych punktów lekcji takich jak zagadki, quizy, gry zespołowe czy pokaz multimedialny – kształcą ucznia na wielu płaszczyznach. Metoda uczymy innych pozwala rozwinąć umiejętności komunikacji, prezentacji i przekazywania wiedzy w prosty i zrozumiały sposób. Uczniowie poprzez samodzielne planowanie i prowadzenie lekcji przejmują więcej odpowiedzialności za to czego, jak i po co się uczą (i także czego, jak i po co będą uczyć innych).
        Uczniowie, którzy doświadczą nauczania innych, zauważają, ile pracy należy włożyć w dobre przygotowanie się do lekcji i jej poprowadzenie.
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.