• ŚWIĄTECZNA KSIĄŻECZKA Z MATEMATYKI

• 17.12.2021 16:49
      • W ramach akcji edukacyjnej pt. "Świąteczna matematyka" zaproponowałam uczniom z klasy 4b, aby w tym dniu stali się autorami książeczek matematycznych dla dzieci. Moją propozycję przyjęli jednogłośnie z entuzjazmem. Uczniowie przygotowali się do lekcji na medal!

Chętnie zabrali się do pracy, a wcale nie było to takie łatwe. Zaprojektowali okładki, ułożyli spis treści i przystąpili do wymyślania zadań z matematyki, oczywiście w klimacie świątecznym. W treściach zadań pojawiły się prezenty od Mikołaja, elfy, pierniki, ciasteczka, choinki, itp. Kolorem dominującym na lekcji był kolor czerwony. Dziewczynki miały czerwone kokardki, świąteczne kapcie, skarpetki, opaski na włosy, a chłopcy świąteczne sweterki i koszule. W tle grała nam muzyka świąteczna. W takiej świątecznej atmosferze uczniowie pracowali znakomicie, powstało wiele ciekawych zadań, a każde dekorowali ilustracjami. Byli bardzo zaangażowani, każde zadanie musiałam przeczytać i skomentować, czy się podoba? Czy może tak być? Czy jest dobrze?

To była bardzo fajna lekcja, która na długo zapamiętamy!

Monika Kubica
        Galeria zdjęć.