• LEGENDA O WARSIE I SAWIE

• 16.03.2021 19:27
      • W dniach 2, 3 i 9 marca 2021r.  odbyły się spotkania czytelnicze w klasach 1a, 2a, 2b, 3a i 3b, na których uczniowie poznali  legendę o „Warsie i Sawie”.

Na zajęciach  dzieci zostały zachęcone przez nauczyciela bibliotekarza  do opowiadania legendy własnymi słowami. Pomocne były ilustracje, które słuchacze zawieszali na tablicy i relacjonowali poszczególne epizody. W klasach 1 i 2 uczniowie otrzymali historyjkę  obrazkową z Warsem i Sawą, którą mieli za zadanie ponumerować według kolejności zdarzeń i pokolorować. Dzieci z klas 3 otrzymały karty pracy. Zadaniem uczniów było przeczytać samodzielnie zdania dotyczące legendy i uzupełnić luki właściwymi słówkami.

Uczestnicy spotkań czytelniczych z entuzjazmem wykonywali polecone im zadania i z niecierpliwością oczekują na następne prezentacje.

Opracowanie: R. Kunisz
        Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.