• Pasowanie na Czytelnika w klasach pierwszych i drugich

• 04.03.2021 18:59
      • Dnia 6 i 13 października  2020r.  uczniowie z klas pierwszych i drugich naszej szkoły , uczestniczyli w uroczystości pt. "Pasowanie na Czytelnika". Podczas Pasowania na Czytelnika  nauczyciela bibliotekarza wspierały uczennice z klasy 7a: Marta Izak, Ania Kmita, Wiktoria Taracińska i Ala Podbereska. Uczennice  uroczyście przywitały młodszych kolegów i koleżanki, następnie zadawały zagadki dotyczące bohaterów bajkowych i baśniowych. Dzieci wykazały się dobrą znajomością literatury. Trafnie wskazywały bohaterów  i tytuły bajek.

Z zaprezentowanego przedstawienia dzieci dowiedziały się jak powinno okazywać się szacunek książce i jak zadbać o to by zawsze wyglądała jak nowa. Wszyscy uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a na pamiątkę spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, które na ręce wychowawców przekazała  pani dyrektor Magdalena Umińska.

Opracowała: R. Kunisz
        Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.