• WYSTAWA -  JAK MOŻEMY POMÓC NASZEJ PLANECIE?

• 15.11.2021 16:08
      • Warunki życia na Ziemi wciąż zmieniają się – niestety na gorsze. Ekspansywna i bezmyślna działalność człowieka doprowadziła do degradacji środowiska naturalnego oraz wyginięcia rzadkich gatunków flory i fauny. Co pozostawimy w spuściźnie  następnym pokoleniom? Jakie kroki  może podjąć każdy z nas  aby chronić naszą planetę?

Na takie pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie z klas 2,4 i 6 na zajęciach bibliotecznych, których celem było uświadomienie nie tylko zagrożeń środowiska naturalnego spowodowanych przez człowieka, ale także wskazanie takich  rozwiązań, które zahamują wzrost niepożądanych zjawisk jakie można zaobserwować na całym świecie.

Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska to temat opowiadań i bajek ekologicznych, które zostały zaprezentowane uczniom. Uczestnicy spotkania wykonali prace plastyczne na wystawę  pt. ”Jak możemy pomóc naszej planecie?”. Zapraszamy do jej obejrzenia w bibliotece szkolnej.

Opracowanie R. Kunisz
        Galeria zdjęć.