• TYDZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W DĘBNIE

• 28.11.2021 15:20
      • Każdego roku w listopadzie, w rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera, organizowany jest Tydzień z Patronem Szkoły. Święto to ma na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości. W okresie tym w naszej szkole organizowane są różne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne. "Tydzień z Patronem Szkoły" ma na celu poznanie sylwetki patrona, szlaku jego podróży oraz twórczości. W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez Arkadego Fiedlera. Uczniowie klas IV, pod kierunkiem swoich wychowawców brali udział w konkursie wiedzy. W ramach święta zorganizowaliśmy dla klas szóstych, siódmych i ósmych test oraz „podchody”, które wywołały najwięcej pozytywnych emocji. Na początku podchodów drużyny piszą test z wiedzy o A. Fiedlerze. Najlepsi ruszają po szkole w poszukiwaniu skarbu. Pokonując kolejne etapy uczniowie rozwiązywali  zadania ukryte w różnych gabinetach. Do zabawy zaangażowali się również nauczyciele: A. Wierzbicka, A. Węgier, Ł. Lewandowski, K. Kaliściak, E. Bąk oraz Pani dyrektor Magdalena Umińska gdzie w gabinecie  znajdował się ostatni etap „podchodów”. Po zaciętej, ale pełnej śmiechu rywalizacji zwyciężyła klasa 8a, drugie miejsce zajęła klasa 7a natomiast trzecie klasa 6b.

Pan Waldemar Kościukiewicz przeprowadził konkurs plastyczny dla klas IV – VII na najciekawszą maskę z podróży naszego patrona. Wychowawcy klas I - III nadzorowali konkursy plastyczne, za które wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Pani Monika Kubica przeprowadziła zajęcia z Ozobotami. Uczniowie z klasy 4a i 4b rysowali trasę dla Ozobota pt. „Motyli szlak”. Poznali zasady działania małego robota i w jaki sposób zakodować drogę po której ma jechać Ozobot. Całość ozdobili motylami, które bardzo ukochał Arkady Fiedler. Na wszystkich poziomach nauczania zorganizowano różne konkursy, które podzielono na kategorie. Wyróżniono następujących uczniów oraz klasy:

- w kategorii "Podchody szkolne"- I m - Anna Kmita, Marta Izak kl.8a, II m - Hanna Taracińska, Eliza Kopaszewska kl.7a, III m – Zuzanna Olszak, Kamila Miklas kl.6b, IV m – Hanna Kardas, Maksymilian Białas kl.7b, V m – Nikodem Kawka, Aleksandra Stankiewicz kl.6a
        - w kategorii praca plastyczna dla klas I-III: wszyscy uczniowie wykonali piękne prace i dlatego  za udział oraz zaangażowanie otrzymali słodycze.
        - w kategorii praca plastyczna dla klas IV – VII na najciekawszą maskę z podróży A. Fiedlera: Natalia Rakowska kl.5a, Julia Kaliściak kl.5a, Lena Gałan kl.5a , Filip Jenda kl.5a , Weronika Krawczuk kl.7a, Dorota Bobik kl.7a.
        - w kategorii praca plastyczna dla klas IV – VIII (makieta, plansza, portret A.Fiedlera, okładka na książkę: Bartek Wierzbicki kl.4b, Maksymilian Białas kl.7b, Kristina Miedvied kl.6b, Karol Szyszko kl.7b, Ewa Bobik kl.4b, Maja Kwiatkowska kl.7b.
        - w kategorii "Test dla klas IV" : Filip Świtek kl.4a, Wiktor Andrzejewski kl.4a, Antek Malec kl.4a,  Karol Kędzierski kl.4a.
        - w kategorii "Ozobot - motyl z wyprawy Arkadego Fiedlera (kodowanie) + projektowanie trasy: najlepiej poradzili sobie z tymi zadaniami uczniowie z klasy IVa oraz IVb.

Dodatkowo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie, który prowadziły podczas przerw uczennice z klasy 8a: Alicja Podbereska oraz Wiktoria Taracińska. Nagradzały one słodyczami wszystkich uczniów, którzy poprawnie odpowiadali na pytania dotyczące naszego patrona. Prezentacja efektów realizacji poszczególnych zadań odbyła się  na holu szkoły. Chcielibyśmy podziękować za pomoc Burmistrzowi Dębna, Pani Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu oraz  Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębnie.

Organizatorzy: Dorota Podbereska, Waldemar Pożarycki
        Galeria zdjęć.