• BIERZEMY UDZIAŁ W PROJEKCIE ,,JESTEM WYNALAZCĄ”

• 27.03.2023 17:41
      • ,,Jestem wynalazcą” to  projekt zrealizowany przez klasę 6a na lekcji języka polskiego  po omówieniu lektury ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
        Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością książki, ale również niezwykłą kreatywnością. Ich zadaniem było stworzenie prototypu wynalazku, zredagowanie opisu jego działania oraz przeznaczenia, a także zaprezentowanie go na forum klasy.
        Wyjaśniali, co to jest wynalazek i w jaki sposób powstaje, a także wymieniali, jakie problemy wiążą się z produkcją. Wymyślili nazwę dla swojego wynalazku, a następnie prezentowali  wyniki swojej pracy przed rówieśnikami i to ten etap okazał się dla nich najtrudniejszy.
        Odpowiadali też na pytania rówieśników, którzy z uwagą przyglądali się powstałym urządzeniom i zadawali ciekawe pytania.
        Podczas zajęć uczniowie pracowali indywidualnie, wykonując swój prototyp z dostępnych materiałów.
        Poprzez działanie dowiedzieli się, jak powstają dobre pomysły, na czym polega projektowanie.
        Uczniowie samodzielnie dochodzili do wiedzy, uczyli się poprzez działanie.
        Dzięki projektowi  uczniowie:
        • rozpoznawali potrzeby wykonania wynalazku,
        • analizowali możliwości wykorzystania wykonanego wytworu,
        • planowali i wykonywali pracę o różnym stopniu trudności,
        • podejmowali działania z namysłem i planem pracy,
        • racjonalnie gospodarowali materiałami, czasem i własnym potencjałem,
        • poznawali siebie oraz swoje predyspozycje,
        • rozwijali zainteresowania techniczne,
        • stawali się świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami wytworów techniki,
        • dostrzegali zmiany zachodzące wokół nas.
        Zajęcia z pewnością na długo pozostaną w pamięci  uczniów.
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.