• NASZE SPOTKANIE Z BOHATEREM LEKTURY SZKOLNEJ

• 23.05.2023 19:38
      • Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6a redagowali opowiadania twórcze, których  byli bohaterami, a także narratorami. Opowiadali o tym, że jeden z bohaterów lektury przeniósł się do ich  świata i wspólnie przeżyli wiele przygód. Szczegółowo przedstawiali wybraną przygodę, podczas której wspomnianemu bohaterowi przyznano tytuł przyjaciela mądrości. Wykazywali się znajomością lektury, ale też dodawali nowe wątki lub rozwijali istniejące w lekturze. Po napisaniu prac i ich sprawdzeniu publicznie prezentowali najciekawsze opowiadania. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali autorskich historii, a na zakończenie wybrali tę, która -ich zdaniem- jest najciekawsza. Mistrzem opowiadania okazał się Paweł. Następnie podzieliliśmy się fragmentami opowiadania napisanego przez Pawła i zilustrowaliśmy wydarzenia. W czasie realizacji twórczych zadań odbyliśmy wspólną podróż do świata nieograniczonej wyobraźni. Zajęcia z kreatywnego pisania kształciły u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego.
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.