• UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

• Prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy autobusów szkolnych w dniach 16-18 czerwca 2020r.

Oborzany - SP2 Dębno

16.06.2020r.
            odwóz 12.35

17.06.2020r.
            odwóz 12.20

18.06.2020r.
            odwóz 12.20

• Dom moich marzeń

• Dzień dziecka to czas, kiedy dzieci puszczają wodze fantazji i zaczynają bardziej otwarcie mówić o swoich marzeniach. Tak tez się stało wśród uczniów klasy II b. Dzieci wśród swoich największych marzeń wymieniły dom, w którym chciałyby mieszkać i który mogłyby urządzić po swojemu. Stąd zrodził się pomysł na wykonanie pracy pt. „Dom moich marzeń”.

Dzieci wykonały prace w ramach zajęć techniki z materiałów, które akurat były pod ręką. Praca po raz kolejny pokazała, że można razem z rodziną mile spędzić czas.

Wych. M. Jokiel

• Wyruszamy w podróż z Doktorem Dolittle i jego zwierzętami

• Praca z lekturą „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” dostarczyła nam wielu wrażeń. Mieliśmy dobre do niej przygotowanie, bo oprócz tekstu lektury pamiętaliśmy spektakl teatralny w którym uczestniczyliśmy. Dla lepszych wrażeń zaprosiliśmy egzotyczne zwierzęta do swojego domu.  Zdjęcia ze zwierzętami bardzo nam się spodobały. Na technice wykonaliśmy statki, którymi wyruszyliśmy w podroż do Afryki.

Były one w różnym formacie od malutkich po ogromne rodzinne statki. Również wykonaliśmy ćwiczenia redakcyjne pisząc zaproszenie na naszą wystawę statków. Na lekcji w-f ćwiczyliśmy sposób poruszania się  zwierząt,  naśladując ich ruchy. Codzienne wirtualne spotkania na e- lekcjach uczniów klasy 3 b z nauczycielem dostarczają  nam dużo radości.

• Kim chciałbym zostać w przyszłości?

• W ramach lekcji informatyki uczniowie klas 1-3 rozwiązywali zadania na wirtualnej karcie pracy. Karta pracy dotyczyła zawodów ludzi, którzy udzielają pomocy poszkodowanym i potrzebującym. Następnie zaproponowałam uczniom narysowanie o czym marzą i kim oni chcieliby zostać w przyszłości, gdzie widzą siebie jako dorosłego.

Rysunki miały być wykonane w poznanych przez dzieci programach graficznych. Wybór programu należał do dzieci. Otrzymałam wiele pięknych prac, za które bardzo dziękuję. Jestem pod wrażeniem zaangażowania i pomysłowości naszych najmłodszych uczniów.

Monika Kubica