• Wyjazd klas drugich do Stanowic

• Co to będzie?
            To pytanie nurtowało uczestników wycieczki edukacyjnej do Stanowic. Byli nimi uczniowie klas drugich. To oni w Klubie Młodego wynalazcy bawili się w młodych chemików. Jednak z tej zabawy wychodziły prawdziwe cuda. Dzieci badały pH niektórych produktów spożywczych, a z metalowej kulki i foli aluminiowej zrobiły "fikającego robaka". Wykonywane eksperymenty bardzo podobały się dzieciom.

Fikające robaki zabrali ze sobą do domu, aby wtajemniczyć rodziców w zasadę ich działania. Po nauce był czas na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały.

J. Bałko A. Czerniawska A. Wierzbicka

• Dzień chłopca to dobry czas na zabawę

• W dniu 30 września jak co roku obchodzony jest Dzień Chłopca, dlatego dziewczynki z klas trzecich postanowiły ten dzień uczcić w sposób niecodzienny i wyjątkowy.Po odśpiewaniu stu lat, złożeniu życzeń i wręczeniu drobnych upominków swoim kolegom całymi klasami wyruszyły na rajd pieszy nad jezioro Duszatyń. Imprezę tą wzbogacono o dobrze znaną zabawę w podchody, gdzie klasy na przemiennie odnajdywały zadania, które trzeba było wykonać. Po dotarciu na miejsce na uczniów czekało ognisko, na którym dzieci mogły piec kiełbaski, bułki oraz pianki. Były gry i zabawy, a radość i dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom. W drodze na ognisko dzieci zbierały i segregowały śmieci, tym samym włączyły się do akcji sprzątania świata. Zbierając śmieci nie mogły zrozumieć, że sami doprowadzamy do degradacji środowiska naturalnego.

Dzieci po raz pierwszy były na pieszej wycieczce, choć do szkoły wróciły niezwykle zmęczone wędrówką, to jak same stwierdziły, że nie zamieniłby nic w obchodach tego  dnia.

Wychowawczynie klas trzecich
            M. Jokiel, R. Rawlik